Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 2 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
-1C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaDrogi zniszczone po nawałnicy wyremontowane. Pozyskano na ten cel środki z budżetu państwa [ZDJĘCIA]
29-11-2019_ odbiór dróg Wilkowo_ UM Sępólno Krajeńskie (2)
24.12.2019 | 15:14

Drogi zniszczone po nawałnicy wyremontowane. Pozyskano na ten cel środki z budżetu państwa [ZDJĘCIA]

Drogi zostały zniszczone na skutek nawałnicy z 2017 roku.

Na zdjęciu: Wyremontowana została droga w Wilkowie, która została zniszczona na skutek nawałnicy.

Fot. UM Sępólno Krajeńskie

Kolejna dobra informacja dla kierowców. Do ruchu oddano już nowe nawierzchnie dróg lokalnych w gminie Sępólno Krajeńskie.

Mowa o odcinkach dróg w Wilkowie i Wałdowie. Oba odcinki zostały zniszczone w 2017 roku, kiedy to usuwano skutki potężnej nawałnicy, jaka wówczas m.in. przeszła nad naszym regionem. Przez Wilkowo i Wałdowo przejeżdżały transporty ciężkich pojazdów, które wywoziły drewno z lasów.

Wyremontowane drogi mają szerokość 4,2 m oraz utwardzone poszerzenie po 75 cm z każdej strony, posiadają również zupełnie nowe nawierzchnie asfaltowe. Zbudowano też zjazdy na posesje i naprawiono system odwodnień.

Sępoleński magistrat podaje, że remont obu tych dróg kosztował blisko 900 tysięcy złotych, jednocześnie 80 proc. tej kwoty stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa, a pozostałą część dołożyła gmina Sępólno Krajeńskie.

To niejedyna dobra wiadomość dla kierowców w tym rejonie, bowiem wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont drogi w Lutówku. Inwestycja będzie kosztować ok. miliona złotych, a gminie udało się pozyskać środki na ten cel z Funduszu Dróg Samorządowych, a niedawno także rozstrzygnięto przetarg na wykonanie zadania. Prace wykona firma Pol-Dróg.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści