Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 4 • L 3
1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
4C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiDrogowcy ogłosili…
IMG_20161004_104354_1
04.10.2016 | 11:54

Drogowcy ogłosili…

Te wszystkie nowe zapowiedzi są bardzo, bardzo obiecujące - tyle tylko, że to zapowiedzi i obietnice - pisze o działaniach ZDMiKP Konstanty Dombrowicz.

Na zdjęciu: Konstanty Dombrowicz pisze o ostatnich inwestycjach planowanych przez Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Fot. nadesłane przez autora wpisu.

Przez ostatnie kilka dni w bydgoskiej prasie , w zasadzie pozostała przecież tylko jedna gazeta  w dwóch tytułach zawarta, peany na cześć bydgoskich drogowców. A to owi drogowcy zamawiają nam tramwaje, a to będą budować nowe trasy. Jakiś wicedyrektor Zarządu Dróg  ogłasza, że przed 2010 rokiem były pustki w kasie i budową  dróg się nie zajmowano. Coś z pamięcią chyba u pana dyrektora słabo. No ale czas ucieka, a nie ma jak to się przypodobać władzy obecnej. Te wszystkie nowe zapowiedzi są bardzo, bardzo obiecujące – tyle tylko, że to zapowiedzi i obietnice. Za pieniądze z tegorocznego budżetu też miały być realizowane inwestycje i nagle przełożono je na lata następne. Trzeba więc chłodno oceniać  te piękne deklaracje.

Były też konsultacje  dotyczące udrożnienia  najważniejszych ciągów komunikacyjnych  w mieście. I znowu stara śpiewka , że wielopoziomowe skrzyżowania to rozwiązania za drogie i pewnie takich nie wybiorą w Zarządzie Dróg. Tak, tak budujmy na poziomie zapyziałego powiatu, zresztą w tym kierunku Bydgoszcz bardzo udanie i szybko  zmierza.

A tak na marginesie – Zarząd Dróg nie był i nie jest samodzielnym inwestorem. Zarząd  powinien  realizować plany prezydenta zatwierdzone przez Radę Miasta zgodnie z przydzielonymi w budżecie środkami. Czyżby nastąpiła jakaś zmiana i zarządza  Bydgoszczą „Zarząd Dróg”? To chyba jakaś marketingowa wpadka, prezydenckich  służb pozwalających  na wychwalanie się Zarządu Dróg  rzekomo swoimi inicjatywami. Chyba , że to przygrywka do wymówki na lata następne , kiedy to inwestycje nie będą realizowane . Będzie można ogłosić, że budowy, przebudowy, zakupy  obiecał nie prezydent , a Zarząd Dróg. Winny musi być. I nie może nim być  R.Bruski!

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści