Bydgoszcz
-2C
Niebo głównie zachmurzone
79% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -1 • L -2
1C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
4C
Pon
4C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDrogowcy ostrzegają: W niedzielę na drogach będzie bardzo ślisko!
Ulica Szubińska_zima_SG (5)
27.01.2019 | 09:51

Drogowcy ostrzegają: W niedzielę na drogach będzie bardzo ślisko!

Informację przekazało w niedzielę rano Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na zdjęciu: Na bydgoskich - i nie tylko - ulicach może być w niedzielę bardzo ślisko.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

W niedzielę kierowcy powinni szczególnie uważać na drogach. Powód – marznące opady – informuje Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, powołując się na informacje z urzędu wojewódzkiego. Ostrzeżenie dotyczy de facto całego regionu.

Ostrzeżenie ma związek z prognozowanymi miejscowymi opadami marznącego deszczu oraz mżawki, która w zestawieniu z niską temperaturą może powodować gołoledź. A to oznacza śliskie drogi i rosnące niebezpieczeństwo wypadku bądź kolizji. Adresatami informacji przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Gdyni są mieszkańcy wszystkich miast i powiatów w Kujawsko-Pomorskiem.

W niedzielę pogoda w Bydgoszczy oraz okolicach ma kształtować się podobnie – temperatura ma wynieść do -2 stopni Celsjusza przy słabym wietrze i wysokiej wilgotności. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska, o którym informuje BCZK, wynosi 90 procent. Ostrzeżenie obowiązuje na ten moment do godziny siedemnastej.

Śliska nawierzchnia doprowadziła już w minionych dniach do kilku zdarzeń drogowych. Najgroźniejszą konsekwencją zimowej aury był piątkowy karambol na autostradzie A1 niedaleko Włocławka, w którym zginęła jedna osoba.

 


Powiązane treści