Bydgoszcz
4C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 4 • L 3
10C
Sob
13C
Nd
10C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrogowcy przed końcem roku poprawią bezpieczeństwo na ulicach. Zmiany na Toruńskiej, w Fordonie i Śródmieściu
14.12.2020 | 11:51

Drogowcy przed końcem roku poprawią bezpieczeństwo na ulicach. Zmiany na Toruńskiej, w Fordonie i Śródmieściu

Na zdjęciu: Drogowcy zapewniają, że konsekwentnie będą poprawiali bezpieczeństwo na ulicach miasta, między innymi poprzez montowanie progów zwalniających.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz / mat. prasowe

Progi zwalniające na terenie Łęgnowa-Wsi oraz montaż oznakowania poprawiającego bezpieczeństwo przy ulicach: Sielskiej i Powstańców Wielkopolskich – to plany Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej na końcówkę 2020 roku.

Jak poinformowali drogowcy, w tym roku planują instalację wyspowych progów zwalniających w dwóch punktach ulicy Toruńskiej na odcinku przebiegającym przez wspomniane osiedle Łęgnowo-Wieś. – Progi zwalniające pojawią się na wysokości posesji nr 199 (niedaleko skrzyżowania z ul. Przyłubską – red.) oraz 259 (przy zbiegu z ul. Otorowską – red.) – wyjaśnia Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Okoński przypomina, że jest to jeden z elementów uspokajania ruchu na ulicach, gdzie styka się ze sobą ruch pieszy, rowerowy i samochodowy, ale także gdzie kierowcy często nie dostosowują się do obowiązujących limitów prędkości. – W miejscach, gdzie nie ma chociażby możliwości budowy chodników, sięgamy po rozwiązania sprawdzone w wielu innych krajach – wskazuje rzecznik drogowców. I dodaje, że rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo są także elementem większych inwestycjach, wymieniając chociażby rozbudowę ulic: Grunwaldzkiej czy Kujawskiej oraz modernizację ul. Wojska Polskiego.

Wśród planów na ostatnie tygodnie obecnego roku jest także zamontowanie znaków z podkładem fluorescencyjnym oraz tzw. kocich oczek (elementów świecących i odblaskowych montowanych na ulicy w rejonie przejść dla pieszych) na ulicy Sielskiej w Fordonie oraz na wysokości Komendy Wojewódzkiej Policji przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. – To dodatkowa informacja dla kierowców o zbliżaniu się do miejsc, gdzie należy zachować jeszcze większą ostrożność – podsumowuje Tomasz Okoński.

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści