Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Drogowcy wprowadzają zmiany w rejonie Starego Rynku. Ułatwienia dla dostawców i osób niepełnosprawnych

Dodano: 06.05.2020 | 06:30

Na zdjęciu: Zmiany w Śródmieściu obejmą między innymi godziny dla dostawców - będą mogli oni dostarczać towar w dni powszednie od 6:00 do 10:30.

Fot. Szymon Fiałkowski

Miał być przełom marca i kwietnia, ostatecznie wyszedł początek maja – w ścisłym centrum Bydgoszczy wprowadzane są zmiany w organizacji ruchu. – To optymalizacja – tłumaczą drogowcy.

Na początku trzeba zaznaczyć, że zmiany nie mają zasięgu rewolucji, która dokonała się we wrześniu ubiegłego roku na Starym Rynku i w jego sąsiedztwie. Sam rynek nadal pozostanie dostępny wyłącznie dla pieszych i rowerzystów, a ruch na większości przyległych ulic w dalszym ciągu będzie znacząco ograniczony. – Wprowadzamy zmiany, mając na uwadze wnioski i głosy mieszkańców – deklaruje Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Sama lista zmian znana jest już od kilku miesięcy. Obejmuje ona wydłużenie godzin przeznaczonych dla dostawców. Od poniedziałku do piątku będą mogli realizować oni dostawy od 6:00 do 10:30 (do tej pory jedynie do 10:00). Zwiększyć ma się także liczba miejsc postojowych dla pojazdów zaopatrzenia. Nowe mają zostać wyznaczone na placu Kościeleckich. Ponadto, w ramach istniejących już miejsc, samochody dostawcze będą mogły skorzystać z lokalizacji przy ul. Pod Blankami oraz Jana Kazimierza. – Zwiększy to możliwości prowadzenia dostaw dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej między 2,5 a 3,5 tony – wylicza rzecznik ZDMiKP.

Nowe rozwiązania będą przeznaczone ponadto dla osób niepełnosprawnych. Przy ulicy Przyrzecze wyznaczone zostaną dwa nowe stanowiska parkingowe. – Uzupełnią one te, które znajdują się przy ulicy Mostowej oraz Pod Blankami – mówi Okoński.

Zmodyfikowany układ ruchu i miejsc postojowych będzie dostępny za kilkanaście dni. Aktualnie toczą się pierwsze prace związane ze zmianą oznakowania poziomego oraz pionowego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments