Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDrogowcy znowu zameldują się w Fordonie. Wyremontują ulicę Piłsudskiego i Swobodną
linia 81 bydgoszcz
08.05.2016 | 14:18

Drogowcy znowu zameldują się w Fordonie. Wyremontują ulicę Piłsudskiego i Swobodną

Prace na osiedlu Nad Wisłą oraz Kasztelance rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu.

Na zdjęciu: Z powodu remontu ulicy Piłsudskiego swoją trasę zmieni linia nr 81.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

W drugiej połowie maja drogowcy planują rozpoczęcie wymiany nawierzchni na ulicy Piłsudskiego oraz Swobodnej. Prace na kilka miesięcy utrudnią życie okolicznym mieszkańcom. Finał prac zaplanowano bowiem dopiero na koniec wakacji.

Roboty zostały podzielone na kilka etapów. Pierwszy z nich zostanie zainaugurowany już za kilka dni – wykonawca remontu będzie pracował na odcinku ul. Piłsudskiego pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Taczaka oraz Swobodną. Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, z tego powodu wspomniany fragment ulicy będzie nieprzejezdny. Także dla pojazdów komunikacji miejskiej.

Z tego powodu autobusy linii nr 65 docierające dotąd do pętli na osiedlu Nad Wisłą będą kończyły swój bieg na pętli Niepodległości. Na czas modernizacji uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza, która z pętli Niepodległości dotrze nad Wisłę ulicami Wyzwolenia i Swobodną. Po tej ostatniej będzie poruszała się również linia nr 81. Pominie ona na swojej trasie przystanek Niepodległości.

Łącznie, prace obejmą całą długość ul. Piłsudskiego – od wspomnianej ul. Taczaka do ul. Altanowej, a także wzmiankowaną już ul. Swobodną – zyska ona nową nawierzchnię na odcinku pomiędzy ul. Wyzwolenia a Piłsudskiego. Cały remont ma zakończyć się na przełomie sierpnia i września. Będzie kosztował niemal dwa miliony złotych.

Wcześniej drogowcy rozpoczęli remont na innych fordońskich ulicach. Prace trwają między innymi na ulicy Korfantego.


Powiązane treści