Bydgoszcz
12C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 14 • L 10
15C
Pon
16C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeDrogowy raport z Osielska. Z końcem roku kończą się też inwestycje
osielsko urząd gminy
19.12.2018 | 10:35

Drogowy raport z Osielska. Z końcem roku kończą się też inwestycje

Na zdjęciu: Osielsko/zdj. ilustracyjne

Fot. SG

Wraz z końcem roku dobiegają końca remonty i budowy dróg w gminie Osielsko.

Podczas wtorkowej sesji rady gminy wójt Wojciech Sypniewski przedstawił sprawozdanie ze swojej pracy w okresie międzysesyjnym. Podczas niego, tradycyjnie poinformował radnych o przebiegu inwestycji drogowych. W kwestii przebudowy ulicy Leśnej w Czarnówczynie Sypniewski powiedział, że zakończyły się już procedury odbioru drogi po remoncie. Wspomniał też, że 12 grudnia firma Kobylarnia zakończyła prace na ulicy Kąty, a konsorcjum na czele z firmą Affabre – na ulicy Kasprowicza w Niemczu. Inwestycja obejmowała też budowę wlotu ulicy Orzeszkowej.

Wciąż trwa budowa pieszojezdni na ulicy Podgórnej w Maksymilianowie. – Zaawansowanie robót jest bardzo duże. Planujemy, że odbiór odbędzie się 27 grudnia – zapewnił wójt. Prace na ulicy Olszynki zostały za to już zakończone. Ponadto, Sypniewski poinformował o rozstrzygnięciu przetargu na budowę ulicy Karpackiej w Niwach, Niedźwiedziej w Osielsku i Nowowiejskiej w Jarużynie – pisaliśmy o tym TUTAJ. Zakończono też remonty dróg – ulicy Chabrowej oraz Topolowej i Leśników z Żołędowie.

Sypniewski poinformował też, że 12 grudnia – podczas spotkania członków Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz –  przekazał prezydentowi Bydgoszczy Rafałowi Bruskiemu pisma w sprawie ulic Leśnej, Starowiejskiej i Bielskiej. Dzień później spotkał się natomiast z przedstawicielami PKP w sprawie remontu linii kolejowej nr 201, przebiegającej przez gminę. Podczas sesji zapowiedział, że w styczniu dojdzie do rozmów pomiędzy wszystkimi zarządcami dróg oraz władzami gminy i przedstawicielami PKP w sprawie modernizacji linii. – Takie spotkanie jest konieczne, ponieważ jest sporo niedomówień, sporo niejasności. Myślę, że wszystkie będziemy w stanie sobie wyjaśnić – powiedział wójt Osielska.

WIĘCEJ O MODERNIZACJI LINII KOLEJOWEJ NR 201


Powiązane treści