-0C
-0C
-1C
-0C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDruga porażka w tym sezonie. Bydgoskie koszykarki uległy CCC Polkowice
22-11-2020_koszykówka_Energa Basket Liga Kobiet_KS Basket 25 Bydgoszcz - Ślęza Wrocław - SF-3
28.11.2020 | 21:12

Druga porażka w tym sezonie. Bydgoskie koszykarki uległy CCC Polkowice

W Energa Basket Lidze Kobiet rozegrano dziewiątą kolejkę spotkań.

Na zdjęciu: Bydgoskie koszykarki w Polkowicach doznały drugiej porażki w tym sezonie ligowym.

Drugiej porażki w tym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet doznały zawodniczki KS Basket 25. Bydgoszczanki różnicą aż dwudziestu trzech punktów uległy w wyjazdowym meczu CCC Polkowice.

To druga porażka w tym sezonie zespołu Piotra Kulpekszy i druga doznana w meczu wyjazdowym (przypomnijmy, że bydgoszczanki uległy na inaugurację w Gorzowie Enei AZS AJP, a pozostałe spotkania wygrały).

Dla bydgoskiego zespołu udany był jedynie początek pojedynku w Polkowicach. Basket 25 prowadził na początku spotkania 7:5, 9:7 i 11:9, gdy z półdystansu trafiały Michałek, Ervin i Evans. Ale z każdą kolejną minutą uwidaczniała się przewaga zespołu z Polkowic. CCC szybko odrobiło tę stratę i na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty prowadziło różnicą sześciu punktów (21:15). Taką też zaliczką (26:20) na korzyść gospodyń zakończyło się pierwsze dziesięć minut tego spotkania. Jeszcze w drugiej kwarcie, Basket 25 próbował walczyć z miejscowymi. Po trafieniach Faleńczyk i Jeffery, bydgoszczanki przegrywały różnicą jednego punktu (35:36, 38:39), ale potem znów za dwa punkty trafiła Gajda, a trójki dołożyły Hampton i Gertchen, co znów dało polkowiczankom siedem punktów przewagi (47:40), a potem było nawet dwanaście punktów zaliczki (53:41), gdy trafiła Ellenberg-Willey.

W drugiej połowie, zespół gospodyń kontrolował przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymał wysoką przewagę. Ostatecznie CCC wygrało 100:77. Bydgoszczanki w następnej kolejce zagrają na wyjeździe z DGT Politechniką Gdańską (niedziela, 6 grudnia, 15:30).

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2020/2021 – 9 KOLEJKA – 28.11.2020 R.
CCC POLKOWICE – KS BASKET 25 BYDGOSZCZ 100:77 (26:20, 29:24, 22:16, 23:17)

CCC: Hampton 30 (4×3, 7 zb.), Ellenberg-Willey 16 (2×3), Gajda 14 (2×3, 12 as.), Stanković 12 (8 zb., 5 as.), Gertchen 6 (2×3, 7 zb.) – Nacickaite 10 (2×3), Telenga 9, Grabska 3 (1×3), Tomaszewicz, Siemienias.

KS BASKET 25: Evans 25 (5 zb.), Jeffery 14 (1×3, 10 zb., 5 as.), Michałek 12 (1×3), Ervin 4 (6 zb.), Międzik – McBride 15 (2×3, 5 as.), Faleńczyk 7 (5 zb.), Nogal, Stankiewicz.

Sędziowali: Karina Pełka, Sławomir Moszakowski, Mateusz Skorek.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Arkadiusz Zagrodnik.
Widzów: mecz bez udziału publiczności.