Druga przegrana. Bydgoscy koszykarze ulegli Górnikowi Wałbrzych

Dodano: 13.10.2018 | 21:01
Michał Aleksandrowicz, Marcin Nowakowski

To druga porażka bydgoskich koszykarzy w rozgrywkach I ligi.

Na zdjęciu: Michał Aleksandrowicz (nr 5) zdobył 6 punktów, zaś Marcin Nowakowski (nr 55) - 15. To za mało, by Astoria mogła wygra wyjazdowy mecz w Wałbrzychu.

Drugiej porażki w trzecim meczu tego sezonu I ligi doznali koszykarze Enea Astorii. Podopieczni Grzegorza Skiby przegrali w wyjazdowym pojedynku z Górnikiem Wałbrzych.

„Asta” chciała zrehabilitować się za porażkę z meczu przeciwko AZS-owi AGH Kraków (76:85) z poprzedniej kolejki, a w Wałbrzychu bydgoski zespół zagrał już bez Adriana Barszczyka, z którym w minionym tygodniu klub rozwiązał kontrakt.

Bydgoski zespół w całym meczu prowadził tylko raz – na jego początku (2:0, 5:3), a potem inicjatywę przejęli wałbrzyszanie. Po celnych rzutach z półdystansu Kruszczyńskiego i Wróbla było 15:11, a pierwszą kwartę Górnik wygrał różnicą czterech oczek. I dalej w mecz, tym przewaga gospodarzy wzrastała, dość powiedzieć że w połowie drugiej odsłony było 35:17.

Drugie 20 minut nie zmieniło oblicza wydarzeń. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, utrzymując wysokie prowadzenie. Liderem Górnika w ofensywie był Piotr Niedźwiedzki, który zdobył 25 punktów (przy 83% skuteczności rzutów z gry). W bydgoskim zespole zabrakło takiego gracza. Próbował Marcin Nowakowski – zdobywca 15 oczek, ale z drugiej strony musiał też uważać bowiem złapał 4 faule (podobnie jak Łukasz Frąckiewicz). „Asta” ponownie przegrała walkę na tablicach (29:38).

Okazja do rehabilitacji nadarza się bardzo szybko, bo już w najbliższą środę (17.10) Astoria we własnej hali podejmie w meczu 4 kolejki Biofarm Basket Poznań. Początek meczu w Artego Arenie o 19:00.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 3. KOLEJKA – 13.10.2018 R.
GÓRNIK TRANS.EU WAŁBRZYCH – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 76:66
(19:15, 20:13, 23:12, 14:26)

GÓRNIK: Niedźwiedzki 25 (6 zb.), Wróbel 13 (1×3, 7 zb.), Kruszczyński 11 (6 zb.), Glapiński 4 (1×3, 7 as.), Der – Durski 6, Krzywdziński 6 (5 f.), Spała 6 (1×3, 5 zb.), Ratajczak 3 (1×3), Jeziorowski 1, Makarczuk 1, Kłyż.

ENEA ASTORIA: Nowakowski 15, Śpica 14 (3×3, 5 str.), Grod 13 (1×3, 6 zb.), Kondraciuk 4, Frąckiewicz 4 (5 zb.) – Aleksandrowicz 6 (6 str.), Dłuski 6, Szyttenholm 4 (5 f.), Fatz, Kukiełka.

Sędziowali: Janusz Kiełbiński, Filip Marek, Krzysztof Krajewski.
Komisarz PZKosz.: Ryszard Prange.