Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 7 • L 6
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDruga runda przetargu na rozbudowę Smukalskiej. Po aukcji elektronicznej na czele oferta Strabagu
smukalska bydgoszcz
10.03.2021 | 19:30

Druga runda przetargu na rozbudowę Smukalskiej. Po aukcji elektronicznej na czele oferta Strabagu

Na zdjęciu: Odcinek ulicy Smukalskiej od od Błądzimskiej na Piaskach do Rajskiej w Smukale od dawna wymagał przebudowy.

Fot. ZDMiKP

Trzy z sześciu podmiotów złożyły oferty w aukcji elektronicznej, która zdecyduje o wyborze wykonawcy rozbudowy ulicy Smukalskiej. Efektem aukcji jest złożenie nowej, najtańszej propozycji, którą przedstawiła firma Strabag. Polski oddział europejskiego koncernu zaproponował wykonanie prac za pięć milionów złotych mniej, niż oczekiwał wcześniej i o milion mniej niż wynosiła najtańsza oferta firmy PBDI Toruń.

W środę, 3 lutego pracownicy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzyli oferty w trwającym od jesieni ubiegłego roku przetargu na modernizację Smukalskiej. Realizacją zamówienia zainteresowanych było sześć podmiotów. – Wyceniły one wartość zadania na kwoty od 26 do ponad 50 milionów złotych. Zamawiający (ZDMiKP oraz MWiK) zamierzają przeznaczyć na realizację 28 milionów złotych– podkreślał rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński.
Najtańszą ofertę (26,6 miliona złotych) złożyła firma PBDI Toruń – obecnie w ramach konsorcjum z przedsiębiorstwami Gotowski i Tor-Krak prowadzi ona rozbudowę ulicy Kujawskiej. Na 29 milionów prace wycenił bydgoski Betpol, na 30 milionów Strabag, a na 34 miliony – konsorcjum Kobylarni i Mirbudu. Pozostałe dwie oferty są już dużo droższe – Budimex zaproponował 41 milionów, a konsorcjum Rover i Roverpol aż 50 milionów złotych.

Zobacz również:

Rozbudowa Smukalskiej - szczegóły

Jak dodawał rzecznik ZDMiKP, oferent, który złożył ważną ofertę na początku postępowania, będzie zaproszony do aukcji elektronicznej. W niej mógł zaoferować nową, niższą cenę. – Dopiero po tym etapie zostanie sprawdzona pozostała dokumentacja przetargowa i wybrana oferta najkorzystniejsza – zaznaczał Okoński. Kryterium oceny ofert będzie cena (60%) i termin wykonania prac (40%). ZDMiKP liczy, że inwestycja zostanie wykonana w terminie od 26 do 30 miesięcy od daty podpisania umowy.

Rezultaty aukcji elektronicznej poznaliśmy we wtorek, 9 marca. Do tej części przetargu przystąpiły trzy firmy: Betpol, Strabag i Kobylarnia z Mirbudem. Pierwsza z nich zaproponowała wykonanie rozbudowy Smukalskiej za 26, zamiast prawie 30 milionów złotych. Swoje oczekiwania zmniejszyła też Kobylarnia, która zamiast 34 milionów przedstawiła ofertę wynoszącą nieco ponad 28 milionów złotych. Ostatecznie najtańszą ofertę spośród wszystkich przedstawił Strabag – firma z siedzibą w Pruszkowie spuściła z ceny o 5 milionów złotych; jej propozycja wynosi dokładnie 25,4 miliona złotych.

Mając na uwadze, że wszyscy uczestnicy postępowania zadeklarowali wykonanie rozbudowy Smukalskiej w 24 miesiące, a decydującym czynnikiem jest cena, przetarg – jeśli drogowcy nie dopatrzą się błędów formalnych – wygra Strabag. Może być to kolejne w ostatnim czasie bydgoskie zamówienie, które przypadnie polskiemu oddziałowi koncernu – w miniony piątek drogowcy podpisali z nim umowę na kolejny etap rewitalizacji Starego Fordonu, obejmujący m.in. przebudowę uliczek pomiędzy Bydgoską a nabrzeżem Wisły.

Ulica Smukalska zostanie przebudowana na trzykilometrowym odcinku: od Błądzimskiej na Piaskach do Rajskiej w Smukale. Zakres prac zakłada także przebudowę skrzyżowania z ulicą Biwakową, znajdującej się nieopodal niej pętli autobusowej oraz samej Biwakowej (do mostu nad Brdą) i krótkiego fragmentu Rajskiej. W ramach rozbudowy Smukalskiej ulica zyska drogę dla rowerów i chodnik.

4.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści