Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 12 • L 8
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDruga wygrana Artego. Beniaminek rozbity w Bydgoszczy
9-10-2019_ Energa Basket Liga Kobiet - 2 kolejka_ Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska - Laura Miskiniene, Alice Nayo - SF
10.10.2019 | 06:44

Druga wygrana Artego. Beniaminek rozbity w Bydgoszczy

To druga wygrana bydgoskiego zespołu w tym sezonie ligowym.

Na zdjęciu: Laura Miskiniene (z piłką w ręku Alice Nayo) była najskuteczniejszą zawodniczką Artego w meczu z Politechniką.

Drugi mecz – druga przekonująca wygrana. Znakomicie rozpoczęły koszykarki Artego nowy sezon Energa Basket Ligi Kobiet.

Przypomnijmy, że na inaugurację drużyna trenera Tomasza Herkta różnicą szesnastu punktów wygrała na wyjeździe w Lublinie (78:62) z Pszczółką AZS UMCS. W pierwszym domowym spotkaniu, bydgoszczanki nie dały najmniejszych szans beniaminkowi Energa Basket Ligi Kobiet, DGT Politechnice Gdańskiej.

Przyjezdne zaczęły jednak mecz znakomicie, bo prowadziły na jego początku 5:0, a potem długo nie pozwalały bydgoszczankom na wypracowanie przewagi punktowej, by na koniec pierwszej kwarty prowadzić różnicą jednego punktu (19:18). Jednak im dalej w mecz, tym zaliczka Artego zaczęła się robić coraz większa. Prowadzenie dały punkty zdobyte przez Katerynę Rymarenko i Karinę Michałek (25:21), a na trzy i pół minuty przed końcem pierwszej połowy było 41:21 dla bydgoszczanek po akcjach Miskiniene i Poboży.

Podobnie wyglądał obraz gry w drugich dwudziestu minutach. Artego miało całe spotkanie pod pełną kontrolą, a rywalki nie miały pomysłu na to, jak zmniejszyć i tak coraz większą stratę do gospodyń, które praktycznie każdą ofensywną akcję kończyły punktami. Dość powiedzieć, że w bydgoskim zespole każda z zawodniczek, która pojawiła się na parkiecie, zdobyła punkty. Skończyło się wyraźną wygraną bydgoskiego zespołu 92:54.

Bydgoszczanki w sobotę powinny zagrać na wyjeździe z Wisłą Kraków (17:00), jednakże wszystko wskazuje na to, że zostanie to spotkanie przełożone na późniejszy termin. W przyszły czwartek, Artego meczem we własnej hali z rumuńskim ACS Sepsi rozpocznie rywalizację w Pucharze Europy FIBA.

ENERGA BASKET LIGA KOBIET – SEZON 2019/2020, FAZA ZASADNICZA – 2 KOLEJKA – 9.10.2019 R.
ARTEGO BYDGOSZCZ – DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)

ARTEGO: Miskiniene 23 (7 zb.), Kiesel 22 (2×3), Międzik 8 (2×3), O’Neill 5 (1×3, 10 as.), Evans 2 (11 zb., 5 as.) – Rymarenko 15 (2×3), Poboży 7 (8 zb.), Michałek 7 (5 as.), W. Sobiech 3.

DGT POLITECHNIKA: Nayo 12 (2×3), Hudson 10 (2×3), Ostrowska 7 (1×3), Bujniak 7 (1×3), Smith 2 (6 zb.) – Koc 7 (1×3), Niedźwiedzka 4, Strzelczyk 3, Duszkiewicz 2, Haryńska.

Sędziowali: Arnauld Kom Njilo, Mariusz Adameczek, Karol Nowak.
Komisarz Energa Basket Ligi Kobiet: Patrycja Gulak-Lipka.