81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H 3 • L 1
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDruga wygrana bydgoskich koszykarzy. Astoria wygrała z Czarnymi Słupsk [ZDJĘCIA]
Dorian Szyttenholm, Lewis Beech
02.10.2021 | 22:14

Na zdjęciu: Dorian Szyttenholm rozegrał ostatni mecz w karierze. Zdobył dwa punkty, a Enea/Abramczyk Astoria pokonała Czarnych Słupsk.

Koszykarze Enei/Abramczyk Astorii Bydgoszcz odnieśli drugą wygraną w tym sezonie ligowym. W starciu piątej kolejki pokonali Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk, a po zakończeniu spotkania oficjalnie pożegnano Doriana Szyttenholma, który zakończył sportową karierę.

Choć sam Szyttenholm decyzję o zakończeniu sportowej kariery ogłosił już wcześniej, to jego oficjalne pożegnanie z koszykarskim parkietem miało miejsce w starciu z Czarnymi, które było pierwszym domowym meczem drużyny Artura Gronka w tym sezonie. Szyttenholm wyszedł na parkiet w pierwszej piątce „Asty” i to on zdobył pierwsze punkty w meczu, które też okazały się jego ostatnimi w karierze, a tych łącznie zdobył 4313.

Po punktach Szyttenholma, trójkę dołożył Domarkas, za dwa z faulem trafił jeszcze Cavars i szybko zrobiło się 8:2 dla gospodarzy. Początek wymarzony dla bydgoszczan, jednak im dalej w mecz, tym goście rzucili się do odrabiania strat. Choć jeszcze na cztery i pół minuty przed końcem pierwszej kwarty było 21:15 dla zespołu z Bydgoszczy, to potem dwukrotnie trafił Young, a faulowany przy rzucie za trzy punkty Garrett wykorzystał dwa z trzech rzutów osobistych i zrobił się remis 21:21. Na czternaście sekund przed końcem, Nizioł trafił z dystansu, jednak w ostatniej akcji kwarty rzutem zza linii 6,75 m odpowiedział Musiał i to słupszczanie tę część gry wygrali dwoma punktami (28:26).

Przyjezdni, którzy do bydgoskiej Areny przyjechali jako niepokonany zespół w lidze, potem zaczął odskakiwać i w pewnym momencie prowadził różnicą ponad dziesięciu punktów. Gospodarze zryw przypuścili w ostatniej kwarcie. A to dzięki trójkom Domarkasa, Jorgensena i Nizioła. W końcówce, miejscowi zagrali agresywniej w obronie. Efektem były punkty zdobyte przez Chylińskiego i Zębskiego, dzięki którym było 83:82 dla Asty, która potem dobiła rywali punktami z linii rzutów wolnych, wygrywając 86:82.

KOSZYKÓWKA – ENERGA BASKET LIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2021/2022 – 5 KOLEJKA – 2.10.2021 R.
ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK 86:82 (26:28, 16:19, 18:21, 26:14)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA: Domarkas 15 (3×3, 10 as.), Jorgensen 14 (2×3), Cavars 11 (9 zb.), Zębski 7 (1×3, 6 zb.), Szyttenholm 2 – Nizioł 14 (2×3), Chyliński 9, Herndon 8 (1×3), Krasuski 3 (1×3), Pluta jr. 3 (1×3), Loncar, Aleksandrowicz.

GRUPA SIERLECCY CZARNI: Garrett 16 (1×3, 6 as.), Beech 14 (1×3, 5 zb.), Witliński 6, Klassen 6 (10 as.), Kulikowski – Musiał 13 (3×3), Young 12 (6 zb., 5 f.), Słupiński 10, Jankowski 5, Kordalski.

Sędziowali: Tomasz Trawicki, Dariusz Lenczowski, Tomasz Trojanowski.
Komisarz Energa Basket Ligi: Ryszard Łabędź.
Widzów: 1.500.