H 18 • L 17
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeDrugi memoriał Ireny Szewińskiej. Marcin Lewandowski z rekordem kraju! [ZDJĘCIA]
19.08.2020 | 23:56

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

Pobicie rekordu kraju na dystansie 2000 metrów przez Marcina Lewandowskiego było ozdobą drugiego lekkoatletycznego memoriału Ireny Szewińskiej, który w środę (19 sierpnia) odbył się na stadionie Zawiszy.

4:57.09 – tyle od dzisiaj wynosi rekord kraju na dystansie 2000 metrów, który należy do Lewandowskiego. Lekkoatleta bydgoskiego Zawiszy zajął w tym biegu drugie miejsce, na finiszu szybszy był Australijczyk Matthew Ramsden – 4:45.44.

Rozczarował za to Adam Kszczot, który na dystansie 800 metrów dobiegł do mety na ostatniej pozycji w swoim biegu półfinałowym. W konkursie skoku o tyczce mężczyzn, rywalizację między Piotrem Liskiem i Amerykaninem Samem Kendricksem przerwała kontuzja tego pierwszego, gdy próbował atakować poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,90 m. Rzut na 83,37 m dał triumf w rywalizacji oszczepników Marcinowi Krukowskiemu.

Wśród pań nie zawiodła Justyna Święty-Ersetic, która w czasie 51.69 sek. wygrała bieg na dystansie 400 metrów, zaś finał sprintu należał do Szwajcarki Ajli Del Ponte – 11.18 sek. Na finiszu wyprzedziła Ewę Swobodę – 11.24 sek., dla której był to pierwszy start w tym sezonie. W czasie 12.98 sek. Karolina Kołeczek wygrała bieg na 100 m przez płotki.