H 0 • L 0
-4C
-4C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDrugi raz na trzecim miejscu. Siatkarze Chemika na podium drugiego przedsezonowego turnieju
Chemik Bydgoszcz-Netzhoppers_ turniej towarzyski Gostycyn - SF
16.09.2018 | 16:13

Siatkarze Chemika zajęli trzecie miejsce w drugim przedsezonowym turnieju.

Na zdjęciu: Siatkarze Chemika w meczu o trzecie miejsce w Gostycynie pokonali Trefla Gdańsk.

Siatkarze Chemika Bydgoszcz zajęli trzecie miejsce w towarzyskim turnieju w Gostycynie. W drugim meczu imprezy pokonali po tie-breaku Trefla Gdańsk. Również finałowy pojedynek rozstrzygnął się dopiero po pięciu setach.

Porażka w piątkowym półfinale z niemieckim Netzhoppers 1:3 sprawiła, że trener Chemika dokonał roszad w składzie w starciu z Treflem. Z kadry wypadł chory Michał Szalacha, a cały mecz na środku zagrał Mateusz Siwicki, z kolei na przyjęciu sprawdzony został Paweł Gryc, który zagrał w miejsce Bartłomieja Lipińskiego.

Chemik zaczął pierwszego seta imponująco, bo bydgoski zespół wypracował sobie wysoką przewagę przy zagrywkach Vinhedo i Morozaua. Było 16:7, 21:10, a partię bydgoszczanie wygrali do 18. Gdańszczanie zrewanżowali się w drugim secie, choć na jego początku było 6:1 dla bydgoskiej drużyny. Bardzo dobrą zmianę w Treflu dał Maciej Muzaj, który popisał się skutecznymi atakami oraz serią udanych zagrywek. Bydgoski zespół jeszcze gonił wynik (22:23), ale w końcówce skuteczniejsi byli siatkarze Trefla.

Trzeci set miał bardzo bliźniaczy przebieg do pierwszego i równie wysoko wygrali go podopieczni trenera Bednaruka (25:18), a następnie w czwartym Trefl stracił Miłosza Hebdę, który przy jednym z ataków na samym początku partii doznał urazu (podkręcił staw skokowy). Jednak paradoksalnie to zmobilizowało podopiecznych Piotra Grabana (zastępuje Andreę Anastasiego, który prowadzi kadrę Belgii podczas trwającego mundialu). Bo od stanu 16:14 gdański zespół utrzymał bezpieczną przewagę. Chemik miał okazję do odrobienia strat, ale w kluczowych momentach zagrywkę popsuł Filipiak, a w ataku pomylił się Kovacević.

Najwięcej emocji kibicom dostarczył piąty set. W nim trwała zacięta walka punkt za punkt (12:11, 14:14, 16:16, 18:18, 20:20). Ale tym razem to siatkarze z Gdańska popełnili dwa błędy w ataku (Schott i Muzaj), a pojedynek asem serwisowym zakończył Filipiak.

TURNIEJ TOWARZYSKI – MECZ O III MIEJSCE – GOSTYCYN – 15.09.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – TREFL GDAŃSK 3:2
(25:18, 22:25, 25:18, 20:25, 24:22)

CHEMIK: Vinhedo 1, Kovacević 10, Morozau 12, Filipiak 21, Gryc 21, Siwicki 12 oraz A. Kowalski (libero), Akala 1, Sieńko, Lesiuk 1, Witek, Bobrowski (libero).

TREFL: Janusz, Mijailović 21, Grzyb 3, Sasak 9, Schott 11, Niemiec 4 oraz Olenderek (libero), Kozłowski 3, Muzaj 15, Mordyl 4, Hebda 3.

Sędziowali: Patryk Frąckiewicz, Wojciech Wierzewski.

Także finał turnieju w Gostycynie zakończył się po tie-breaku, w którym PGE Skra pokonała niemiecki Netzhoppers 3:2. W przyszły weekend (21-22.09), Chemik zagra w memoriale im. Józefa Gajewskiego w Suwałkach, gdzie wystąpią także I-ligowy Ślepsk, Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn.