Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDrugie miejsce Pałacu w turnieju w Bobolicach
Pałac Bydgoszcz - Chemik Police - JG (16)
02.10.2017 | 10:26

Drugie miejsce Pałacu w turnieju w Bobolicach

Dwa zwycięstwa siatkarek Pałacu w ostatnim sprawdzianie przed startem ligi

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu (na zdjęciu w ataku Ewelina Krzywicka), zajęły drugie miejsce w turnieju w Bobolicach

Trzy mecze – dwa zwycięstwa i porażka. To bilans siatkarek Pałacu w towarzyskim turnieju Energa Cup w Bobolicach. Bydgoszczanki zakończyły udział w nim na drugiej pozycji.

W turnieju oprócz bydgoszczanek wzięły udział zespoły Grot Budowlanych Łódź (wicemistrzynie kraju), Enea PTPS-u Piła i Legionovii Legionowo. Dwa mecze podopiecznych Piotra Makowskiego zakończyły się po tie-breaku. Na inaugurację zmagań Pałac uległ PTPS-owi Piła 2:3, by dzień później również po pięciosetowym boju pokonać Legionovię. Co ciekawe, oba spotkania miały bardzo podobny przebieg – pałacanki przegrały dwa pierwsze sety, by kolejne dwie partie rozstrzygnąć na swoją korzyść i doprowadzić do tie-breaka. W ostatnim dniu bydgoskie siatkarki nadspodziewanie gładko i pewnie pokonały łodzianki, wygrywając z nimi w trzech setach.

Dla Pałacu był to ostatni sprawdzian przed rozgrywkami Ligi Siatkówki Kobiet, które rozpoczynają się 14 października (bydgoszczanki zaczną go wyjazdowym meczem z Developresem SkyRes Rzeszów). Jednocześnie do zespołu seniorek dołączyła Monika Jagła, która będzie występowała jako druga libero.