Bydgoszcz
19C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 19 • L 19
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesDrugie posiedzenie KIO ws. tramwajów dla Warszawy. Wyrok jeszcze nie zapadł
pesa swing, warszawa - adrian grycuk, wikipedia
14.03.2019 | 10:21

Drugie posiedzenie KIO ws. tramwajów dla Warszawy. Wyrok jeszcze nie zapadł

Na zdjęciu: Po Warszawie jeździe niemal połowa z wyprodukowanych przez Pesę tramwajów.

Fot. Adrian Grycuk.

W środę odbyło się drugie posiedzenie Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie zamówienia Tramwajów Warszawskich. Nadal jednak nie ogłoszono wyroku.

Była to druga rozprawa dotycząca odwołania złożonego przez bydgoską Pesę. Pierwsza, ponad tydzień temu, nie przyniosła rezultatów, choć trwała ponad sześć godzin. Tym razem – mimo zapowiedzi – wyrok również nie zapadł. Strony nadal przedstawiały swoje stanowiska, a termin kolejnej rozprawy wyznaczono na wtorek, 19 marca. Niewykluczone, że tego dnia zostanie przedstawiony termin ogłoszenia wyroku. Jak zdecydowano już na początku, z uwagi na ryzyko wystąpienia miesięcznej przerwy, do sprawy nie zostaną powołani biegli.

Przypomnijmy, że Pesa złożyła odwołanie od wyników postępowania przetargowego na dostawę 213 tramwajów dla stolicy, które wygrał Hyundai. Koreańska firma zaproponowała 1,9 mld zł, zaś Pesa – 2,8. Tramwaje Warszawskie miały przeznaczone na ten cel 2,3 mld zł. – Po analizie dokumentów oraz zapoznaniu się z dostępnymi informacjami postanowiliśmy odnieść się między innymi do elementów formalnych oferty oraz kwestii prawidłowości wyceny, okoliczności dotyczących produkcji, posiadanych zasobów oraz rzetelności oświadczeń w zakresie zapewnienia terminowego wykonania zamówienia przez koreańską firmę – tłumaczył szef PR Pesy Maciej Grześkowiak, mówiąc o powodach złożenia odwołania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści