Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L 1
2C
Pon
2C
Wt
3C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDrugie życie bożonarodzeniowych choinek
choinki_1
15.01.2020 | 13:05

Drugie życie bożonarodzeniowych choinek

Na zdjęciu: Wyrzucone choinki posłużą do przygotowania środka poprawiającego jakość gleby.

Fot. mat. Remondis

Choinki, które tradycyjnie w okresie świątecznym zdobią nasze domy, mogą stać się cennym surowcem. Wystarczy postawić drzewko obok pojemnika na odpady biodegradowalne lub altany śmieciowej. Stamtąd, choinki bydgoszczan zostaną zabrane do przetworzenia.

Co roku, po świętach Bożego Narodzenia pojawia się temat zagospodarowania tysięcy choinek mieszkańców Bydgoszczy. Osoby, które zdecydowały się kupić drzewko w doniczce mają ułatwione zadanie. Wystarczy przechować choinkę do marca w odpowiednich warunkach, a potem zasadzić ponownie w ogródku. Te bez korzeni nadają się natomiast do recyklingu organicznego.

Drzewka, które zostawiamy przy śmietnikowych altanach, dostaną drugie życie. – To odpady zielone, cenny materiał, który wykorzystany zostanie w kompostowni. Na wiosnę, w efekcie około 2-miesięcznego kilkufazowego procesu, choinki zamienią się w wartościowy środek poprawiający właściwości gleby, wykorzystywany w rolnictwie czy ogrodnictwie – mówi dr inż. Małgorzata Gotowska z firmy Remondis.

Odbiór choinek w zabudowie wielorodzinnej realizowany jest w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych oraz w terminach odbioru odpadów „Bio.” W zabudowie jednorodzinnej choinki są odbierane w terminach odbioru odpadów „Bio”, a w szczególnych wypadkach w terminach odbioru odpadów zmieszanych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści