Bydgoszcz
18C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 21 • L 16
24C
Nd
20C
Pon
21C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDubska zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty
Dubska-Ulicami (1)
24.05.2016 | 21:55

Dubska zaprezentuje utwory ze swojej nowej płyty

W ten czwartek odbędzie się koncert premierowy płyty "Ulicami".

Na zdjęciu: Okładka najnowszej płyty bydgoskiej grupy.

Fot. materiały prasowe

27 maja do sklepów trafi najnowszy album grupy Dubska – „Ulicami”. Piosenki znajdujące się na płycie będzie można wysłuchać już dzień wcześniej (26 maja) podczas koncertu premierowego w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.  

Nowa płyta popularnej bydgoskiej grupy to album zatopiony w kulturze miejskiej. Piosenki inspirowane są nie tylko własnymi doświadczeniami, ale też życiem ludzi spotkanych na ulicach różnych miast. Ich historie poznawał przede wszystkim wokalista zespołu Dubska, Dymitr, który jest bardem i od lat spaceruje z gitarą akustyczną.

Zebrane opowieści zmieniły się w nowoczesne produkcje dzięki pomocy Aleksandra „Mothashippa” Molaka, który jest producentem albumu. Wydawcą płyty jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia.

Piąty album grupy zdecydowanie różni się od poprzednich produkcji. Na nowym krążku słychać nie tylko inspirację muzyką reggae, ale też hip-hopem, soulem i muzyką klubową. Brzmienia akustyczne przenikają się z syntetycznymi, a chwytliwe, popowe melodie idealnie komponują się z uliczną zadziornością.

Koncert premierowy rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 25 zł w przedsprzedaży oraz 35 zł w dniu koncertu. Wejściówki można kupić w kasie MCK przy ul. Marcinkowskiego 12-14 lub wykonując przelew bankowy. Szczegółowe informacje dostępne pod numerem telefonu 52 32 55 540

Zobacz teledysk do utworu „Stop” promującego płytę „Ulicami” [KLIK]


Powiązane treści