Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 6 • L 4
9C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
1C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDuet dilerów aresztowany. W Śródmieściu ubyło narkotyków
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
11.02.2017 | 15:02

Duet dilerów aresztowany. W Śródmieściu ubyło narkotyków

Teraz stosowną "działkę" wymierzy im sąd...

Na zdjęciu: Dilerzy usidleni.

Fot. Stanisław Gazda

Bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali dwoje mieszkańców Śródmieścia, którzy ze sprzedaży narkotyków zrobili sobie źródło dochodu. Kryminalni ujawnili amfetaminę i marihuanę oraz inne przedmioty świadczące o prowadzeniu przez nich działalności przestępczej. Sąd aresztował 21-latkę i jej o rok starszego partnera na 2 miesiące.

Zatrzymanie 21-latki, która z handlu narkotykami zrobiła swoje źródło utrzymania oraz jej 22-letniego partnera, który jej w tym pomagał, to kolejna sprawa prowadzona przez policjantów wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy.

Działania kryminalnych zaczęły się od ustaleń na temat mieszkańca bydgoskiego Śródmieścia, który w miejscu zamieszkania ma posiadać narkotyki. Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wskazany adres. Podejrzewanego mężczyznę oraz jego koleżankę zauważyli, gdy ci wychodzili z domu. Po przedstawieniu im powodu i celu „wizyty”, policjanci weszli do mieszkania. W pokoju zajmowanym przez mężczyznę znaleźli worek strunowy z suszem roślinnym o wadze ponad 35 gramów oraz drugi tego rodzaju worek z zawartością białego proszku o wadze ponad 18 gramów. Przeprowadzone wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że jest to marihuana i amfetamina. Ponadto policjanci zabezpieczyli pieniądze, woreczki strunowe, wagę elektroniczną oraz ponad 70 sztuk tabletek (anabolików) w listkach.

W trakcie czynności okazało się, że narkotyki te nie należą do 22-latka, lecz do towarzyszącej mu dziewczyny, która w ten sposób chciała sobie dorobić. Jednak proceder ten prowadzili wspólnie. Oboje zatem zostali zatrzymani.

Dzisiaj (10.02.2017) śledczy z bydgoskiej komendy, po zgromadzeniu materiału dowodowego, przedstawili im zarzuty handlu narkotykami w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast kobiecie dodatkowo zarzut posiadania ich znacznej ilości. Prokurator po przeprowadzonym przesłuchaniu wystąpił z wnioskiem do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sędzia, po zapoznaniu się z aktami sprawy, przychylił się do wniosku i aresztował „handlarzy” na 2 miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści