Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duża umowa Pesy. Dostarczy lokomotywy już w przyszłym roku

Dodano: 28.10.2022 | 10:37

Na zdjęciu: Do CargoUnit trafi w sumie trzydzieści lokomotyw typu Gama Marathon. Pierwsze z nich - już pod koniec grudnia 2023 roku.

Fot. Pesa Bydgoszcz SA / wizualizacja / materiały prasowe

Trzydzieści lokomotyw elektrycznych z silnikiem dojazdowym typu Gama Marathon dostarczy do CargoUnit bydgoska Pesa. Obie firmy podpisały umowę na realizację tego zadania. – Pierwsze pojazdy mają trafić już w przyszłym roku – informuje Pesa.

Umowę podpisali prezesi obu firm – Łukasz Boroń z CargoUnit i Krzysztof Zdziarski z Pesy. Na mocy zawartej umowy, na początek do firmy trafi dziesięć pierwszych pojazdów, z opcją dostawy kolejnych dwudziestu. – Wybraliśmy lokomotywy z modułem dojazdowym z Pesa, ponieważ idealnie wpisują się w potrzeby naszych klientów – mówi Boroń i dodaje: – Jedna lokomotywa, którą można prowadzić składy w trakcji elektrycznej, a później przy użyciu tej samej lokomotywy wykonywać prace manewrowe w portach czy terminalach, to rozwiązanie nie tylko redukujące koszty, ale także pozwalające oszczędzić czas i zwiększyć efektywność przewozów.

Lokomotywy, którą dostarczy Pesa to model typu Gama Marathon 111Ed30 – lokomotywa elektryczna z modułem dojazdowym. – Napędzany dodatkowym, nowoczesnym i ekologicznym silnikiem agregat prądotwórczy umożliwia poruszanie się lokomotywy na odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej – wyjaśnia Maciej Grześkowiak z Pesy i precyzuje dalej: – Ten użytkowany i doceniany przez przewoźników dodatkowy napęd przeznaczony głównie do prac manewrowych, umożliwia prowadzenie składu towarowego o masie 3200 ton na wzniesieniu sięgającym nawet 7 promili. Jest także przydatny w sytuacjach awaryjnych, pozwalając doprowadzić pociąg do celu pomimo nagłego zaniku napięcia w sieci.

Pojazdy Gama Marathon trafią do CargoUnit już w przyszłym roku. – Nowe Gamy Marathon w ramach podpisanej właśnie umowy z PESA mają trafić do CARGOUNIT już w lutym przyszłego roku, zaś łącznie 20 lokomotyw Gama Marathon może trafić do klientów CARGOUNIT do końca grudnia 2023 roku. – kończy Boroń.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments