[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Duże ilości narkotyków zabezpieczone na Okolu. Mężczyzna wpadł, gdy wyjeżdżał rowerem z kamienicy

Dodano: 16.09.2021 | 14:00

Na zdjęciu: Podczas akcji, policjanci zabezpieczyli blisko półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków oraz papierosy bez znaków akcyzy.

Fot. KWP Bydgoszcz

Blisko półtora kilograma różnego rodzaju narkotyków oraz papierosy bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli podczas akcji na Okolu kryminalni z bydgoskiej komendy. Zatrzymano 32-latka, który decyzją sądu spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące.

Do zatrzymania 32-letniego mężczyzny, którego policjanci zwalczający przestępczość narkotykową podejrzewali o posiadanie zabronionych substancji, doszło w ostatnich dniach. – Policjanci zatrzymali go w momencie, gdy wyjeżdżał rowerem z bramy kamienicy – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kryminalni z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy przeszukali mieszkanie oraz garaż zatrzymanego.

W toku czynności, funkcjonariusze zabezpieczyli worek z zawartością ponad kilograma białej zbrylonej substancji oraz słoik z 77 gramami tego samego środka. – Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to amfetamina – dodaje kom. Kowalska. To jednak nie koniec, bo zarówno w mieszkaniu, jak i w garażu zabezpieczono kolejne worki lub zawiniątka z zabronionymi substancjami. – W tym ostatnim były worki strunowe z m. in. 157 gramami suszu roślinnego czy ponad 20 gramami haszyszu – wylicza Kowalska. Łącznie policjanci zabezpieczyli niemal 1,5 kilograma różnego rodzaju narkotyków: amfetaminy, marihuany, haszyszu oraz 3-CMC (metaklefedornu), a także wagi elektroniczne, telefony komórkowe, pieniądze czy woreczki strunowe. Oprócz narkotyków, ujawniono i zabezpieczono także niemal sto paczek papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozić mu może do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Wiadomo też, że 32-latek trafi do aresztu, bowiem sąd przychylił się do wniosku prokuratorskiego i zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Duże ilości narkotyków zabezpieczone na Okolu. Mężczyzna wpadł, gdy wyjeżdżał rowerem z kamienicy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments