Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 10 • L 10
14C
Sr
9C
Czw
12C
Pt
16C
Sob
18C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDuże osłabienie Polonii. Szymon Woźniak odchodzi do ekstraligi
Szymon Woźniak Polonia Bydgoszcz
23.10.2015 | 20:05

Duże osłabienie Polonii. Szymon Woźniak odchodzi do ekstraligi

Wychowanek bydgoskiego klubu będzie bronił barw wicemistrzów kraju - Betard Sparty Wrocław.

Na zdjęciu: Szymon Woźniak był silnym punktem Polonii Bydgoszcz od kilku sezonów.

Fot. Stiopa / Wikipedia

Szymon Woźniak nie będzie reprezentował barw bydgoskiej Polonii w sezonie 2016 – poinformował klub na oficjalnym fanpage’u na portalu społecznościowym Facebook. Nowym klubem 22-letniego żużlowca rodem z Tucholi jest Betard Sparta Wrocław.

Woźniak z biało-czerwonymi był związany od początku swojej przygody ze speedwayem. „Zawsze powtarzałem, że jednym z moich sportowych marzeń jest zdobycie tytułu mistrza Polski, startując z Gryfem na piersi. Niestety, wszyscy wiemy, ile nasz klub przeżywał w ostatnim czasie zawirowań, niejasności, niepewności i problemów finansowych” – cytuje młodego zawodnika fanpage. Stąd decyzja o przenosinach do stolicy Dolnego Śląska, gdzie 22-latek podpisał dwuletni kontrakt.

Mimo zmiany przynależności klubowej, Woźniak zapewnia, że będzie trzymał kciuki za odbudowę potencjału sportowego Polonii. „Głęboko wierzę, że nowy właściciel bydgoskiego klubu okaże się światełkiem w tunelu na powrót Polonii do dawnej świetności, na którą ten klub niewątpliwie zasługuje” – przekonuje Woźniak.

W piątek prezydent Rafał Bruski poinformował, że nowym właścicielem większości udziałów ŻKS Polonii Bydgoszcz będzie Władysław Gollob, ojciec Jacka i Tomasza.

 

Powiązane treści