Bydgoszcz
8C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 9 • L 8
9C
Nd
3C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDuże pieniądze wróciły do właściciela. Dzięki uczciwości bydgoszczanki
pieniadze_freeimages
22.08.2016 | 17:21

Duże pieniądze wróciły do właściciela. Dzięki uczciwości bydgoszczanki

Kobieta w piątek znalazła plik 100-złotówek oraz dwie karty bankomatowe.

Na zdjęciu: Dwie mieszkanki Bydgoszczy oddały

Fot. FreeImages

7500 złotych w gotówce oraz dwie karty do bankomatu zgubił w ubiegłym tygodniu na terenie miasta starszy mężczyzna. Odzyskał je wskutek godnej pochwały postawy znalazczyni cennej zguby.

Kobieta zgłosiła się z plikiem 100-złotowych banknotów i kartami w miniony piątek do komisariatu na bydgoskich Wyżynach. – Okazało się, że znalazła je na chodniku – mówi podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Sprawa trafiła do dzielnicowego, który ustalił ich właściciela – okazało się, że to starszy bydgoszczanin. Policjant skontaktował się z jego synem, wzywając go na komisariat, a następnie wspólnie z nim przekazał ojcu mężczyzny zgubione przedmioty.

Co ciekawe, nie był to jedyny piątkowy epizod, gdy mieszkańcy miasta nad Brdą wykazali się uczciwością. Wizytę mundurowym z Wyżyn złożyła kobieta, która na ulicy znalazła portfel z pieniędzmi i dokumentami. – W środku znajdował się dowód osobisty należący do mężczyzny, karta bankomatowa i około 35 złotych w gotówce – wylicza podkom. Słomski. Obecnie policjanci ustalają obecnie aktualne miejsce zamieszkania właściciela, aby również do niego wróciły zaginione rzeczy.


Powiązane treści