Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDuże policyjne manewry na wodzie. Wzięli w nich udział także kontrterroryści [ZDJĘCIA, WIDEO]
05.12.2023 | 06:00

Duże policyjne manewry na wodzie. Wzięli w nich udział także kontrterroryści [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Policjanci z ogniwa wodnego, a także kontrterroryści oraz ratownicy wodni wzięli udział w dużych manewrach, jakie odbyły się na jeziorze Gopło.

Do dyspozycji funkcjonariuszy, którzy wzięli udział w ćwiczeniach było 7 łodzi policyjnych, 6 łodzi WOPR-u, 4 łodzie Państwowej Straży Rybackiej oraz statek „Rusałka”. Szkolenie na jeziorze Gopło – jak relacjonuje rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy mł. insp. Monika Chlebicz – składało się z trzech elementów.

Pierwszym z nich było pływanie po wyznaczonym torze, dzięki czemu funkcjonariusze mogli doskonalić technikę manewrowania łodzią w trudnych warunkach, jak np. przy niskiej temperaturze powietrza i zapadającym zmroku. – Kolejnym zadaniem było patrolowanie łodziami akwenu w kierunku Połajewa, jednakże w wyniku bardzo niskich temperatur, na wodzie pojawił się śryż, a w niektórych miejscach lód, co uniemożliwiało dalszą żeglugę – mówi Chlebicz i precyzuje, że ze względu na te warunki ten etap manewrów trzeba było przerwać. – Ten etap ćwiczeń musiał zostać przerwany. Było to bardzo cenne doświadczenie dla sterników, które pokazało, że warunki na akwenie mogą zmienić się w każdej chwili – dodaje.

Ostatni etap to ten, w którym udział wzięli kontrterroryści. Ich zadaniem było odbicie zakładników przetrzymywanych na statku „Rusałka” przez nieznanych sprawców, którzy w każdej chwili mogli użyć broni. – To zadanie to wymagało szybkiego i zorganizowanego działania. Podczas akcji ratowniczej okazało się, że siedem osób wymagało udzielenia pomocy przedmedycznej oraz sprawnego transportu na brzeg – kończy rzecznik KWP.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments