86% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 4 • L 2
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportDwa ciosy i po sprawie. Francja wygrała z Panamą w bydgoskim meczu młodzieżowego mundialu [ZDJĘCIA]
Mistrzostwa Świata U-20 w piłce nożnej_ grupa E Panama - Francja_ SF (6)
28.05.2019 | 22:43

Na zdjęciu: Kapitan reprezentacji Francji Dan Zagadou w 44' minucie strzelił pierwszego gola dla Francji w meczu z Panamą.

Nie bez kozery to właśnie Francuzi są wymieniani jako jeden z głównych kandydatów do wygrania całego młodzieżowego mundialu w naszym kraju. Trójkolorowi pokonali we wtorek w Bydgoszczy Panamę 2:0 (1:0).

Mimo mocno momentami padającego deszczu, blisko pięć i pół tysiąca widzów na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 obejrzało z trybun grę jednego z kandydatów do triumfu w całym turnieju. Francuzi nie zawiedli oczekiwań i grając w najmocniejszym składzie pokonali Panamę, choć Panamczycy do przerwy starali się toczyć równorzędny bój z faworytami.

Francja rozpoczęła mistrzostwa od wygranej 2:0 w Gdyni nad Arabią Saudyjską. W Bydgoszczy ten wynik powtórzyła, choć po pół godzinie gry, groźną akcję mieli Panamczycy. Na strzał z dystansu zdecydował się Benitez i piłka nieznacznie poleciała ponad poprzeczką francuskiej bramki. Francuzi pierwszy cios zadali tuż przed przerwą. W 44′ z rzutu rożnego dośrodkował Michael Cuisance, a do piłki najwyżej wyskoczył Dan Zagadou i pokonał bramkarza Panamy. W drugiej części spotkania, faworyci ustalili wynik spotkania, gdy z najbliższej odległości piłkę do siatki skierował Cuisance.

Francuzi wygrali po raz drugi i są już pewni awansu do 1/8 finału. W ostatniej grupowej kolejce zmierzą się w Gdyni z Mali, które dzisiaj

MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ U-20 – GRUPA E – 2. KOLEJKA – BYDGOSZCZ, 28.05.2019 R.
PANAMA – FRANCJA 0:2 (0:1)
Bramki: Dan Zagadou 44′, Michael Cuisance 52′

PANAMA: Allen – R. Rodriguez, Harvey, Trejos, Benitez – West, Walker, Griffith – Welch (79′ Bristan), T. Rodriguez (87′ McKenzie), Mendez (74′ Orelien).

FRANCJA: Lafont – Basila, Kamara, Zagadou, N’Dicka – Fofana, Loiodice (74′ Diallo), Cuisance – Diabi, Alioui (63′ Pintor), Sylla (70′ Gouiri).

Sędziował: Leodan Frankin Gonzalez (Urugwaj).
Żółte kartki: Trejos (Panama) – Loiodice (Francja).
Widzów: 5.656.