Bydgoszcz
13C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 14 • L 10
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDwa kilogramy amfetaminy w rękach policji. 41-letni recydywista zatrzymany
NARKOTYKI WŁOCŁAWEK POLICJA
28.07.2018 | 08:36

Dwa kilogramy amfetaminy w rękach policji. 41-letni recydywista zatrzymany

Na zdjęciu: Przejęte przez policjantów narkotyki.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policja po raz kolejny w ostatnich dniach dokonała zatrzymania związanego z posiadaniem narkotyków. W piątek Komenda Wojewódzka Policji przekazała informacje o zabezpieczeniu przez funkcjonariuszy z Włocławka prawie dwóch kilogramów amfetaminy.

Jak podaje nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek, włocławscy kryminalni uzyskali informacje, że w samochodzie marki bmw, które miało poruszać się na terenie Włocławka, może znajdować się znaczna ilość narkotyków. Mundurowi postanowili zweryfikować ustalenia i zatrzymali wytypowane auto, by dokonać przeszukania. Podczas rewizji okazało się, że 41-letni kierowca przewoził w nim 1,8 kilograma amfetaminy.

Po zebraniu materiału dowodowego policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury, gdzie 41-latek usłyszał zarzut związany z posiadaniem narkotyków z zamiarem wprowadzenia ich do obrotu. Mężczyzna będzie się również tłumaczył za złamanie zakazu sądowego, zgodnie z którym nie powinien prowadzić pojazdów mechanicznych.

W związku z tym, że 41-latek był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe, teraz grozi mu kara za recydywę. Może ona wynieść nawet 18 lat pozbawienia wolności. Na razie sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

To kolejne zatrzymanie kujawsko-pomorskich kryminalnych, związane z posiadaniem nielegalnych substancji. Dwa tygodnie temu na moście Fordońskim złapali oni trzy osoby, które w dwóch pojazdach przewoziły kilogram amfetaminy i 250 porcji marihuany.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzej mężczyźni wpadli z narkotykami na moście Fordońskim


Powiązane treści