Bydgoszcz
22C
Słonecznie
54% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 24 • L 21
20C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwa nocne pożary w Bydgoszczy. Siedem osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]
24.09.2016 | 11:46

Dwa nocne pożary w Bydgoszczy. Siedem osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]

Ogień pojawił się w budynkach przy ulicy Pomorskiej oraz Jagiellońskiej.

Na zdjęciu: Ogień pojawił się w części gospodarczej budynku przy ul. Pomorskiej 80.

Fot. Eryk Dominiczak

Siedem osób wymagających hospitalizacji i ponad dwadzieścia osób ewakuowanych z dwóch budynków – taki jest bilans dwóch pożarów, do których doszło w godzinach wieczornych i nocnych na terenie Bydgoszczy.

ZOBACZ TAKŻE: Ogromny pożar w Bydgoszczy. Chmura dymu widziana z wielu osiedli [ZDJĘCIA]

Pierwszy z pożarów wybuchł po godzinie 22:00 w ceglanym budynku przy ulicy Pomorskiej 80. To częściowo pustostan, ogień pojawił się w jego bocznej, gospodarczej części. Mieszkająca na pierwszym piętrze starsza kobieta została wyprowadzona z mieszkania przez strażaków. Trafiła do szpitala, ale po badaniach opuściła już lecznicę. Obecnie na miejscu zdarzenia trwają policyjne oględziny – mają one dać odpowiedź na pytanie, co było przyczyną pożaru.

Jest ona z kolei prawdopodobnie znana w przypadku drugiego zdarzenia. Po północy kilkunastu strażaków walczyło z ogniem na drugim piętrze kamienicy przy ulicy Jagiellońskiej 53 w sąsiedztwie galerii Focus Mall i hotelu Campanile. W rezultacie ewakuowane zostały 24 osoby, część z nich udała się do swoich rodzic, innym zorganizowano lokal tymczasowy. Część mieszkań oraz klatki schodowej uległa zniszczeniu. Przyczyną miało by być zwarcie instalacji elektrycznej.

W wyniku pożaru i zadymienia sześć osób mieszkających w budynku przy ul. Jagiellońskiej został przetransportowanych do szpitali.


Powiązane treści