Bydgoszcz
-1C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 0 • L -1
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoDwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Obie osoby wróciły z zagranicy
laboratorium, wolny dostęp
25.03.2020 | 14:02

Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. Obie osoby wróciły z zagranicy

Dane podało w środowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia.

Na zdjęciu: Badania wykazały obecność koronawirusa w organizmach dwóch kolejnych osób. Łącznie zakażonych wirusem SARS-CoV-2 w regionie są 24 osoby.

Fot. archiwum

Dwie młode osoby z powiatu bydgoskiego miały pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 – poinformowało w środowe popołudnie Ministerstwo Zdrowia. W ten sposób liczba osób zakażonych koronawirusem w regionie wzrosła do 24.

Komunikat o kolejnej partii wyników pozytywnych (potwierdzających obecność wirusa) ministerstwo podało krótko po godzinie 13:30. Łącznie poinformowano o 31 nowych przypadkach, co powoduje, że ich liczba w kraju wzrosła do 957 (jeden z przypadków został zdublowany).

Niestety, wśród informacji pojawiła się także ta o kolejnym zgodnie będącym następstwem koronawirusa. W środę w szpitalu w Bolesławcu zmarł 71-letni mężczyzna. Wcześniej – rano – resort zdrowia poinformował o śmierci dwóch pacjentów wrocławskiego szpitala – również 71-latka oraz 41-latka, którzy mieli tzw. choroby współistniejące. Bilans zmarłych z powodu choroby wywołanej przez wirus SARS-CoV-2 wynosi więc 13 osób.

Najnowsze przypadki w województwie kujawsko-pomorskim to młoda kobieta i młody mężczyzna. Oboje mieszkają na terenie powiatu bydgoskiego i powrócili wcześniej z zagranicy. Z informacji przekazanych przez rzecznika wojewody Adriana Móla wynika, że znajdują się w stanie dobrym. Znajdują się w kwarantannie domowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści