Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 5 • L 2
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
8C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeDwa parkingi i rewitalizacja parku. Spore zmiany czekają mieszkańców miasta w regionie
parking - plac wolności, szubin - Maciej Rejment
08.03.2018 | 16:49

Dwa parkingi i rewitalizacja parku. Spore zmiany czekają mieszkańców miasta w regionie

Mieszkańców czekać będą spore zmiany.

Na zdjęciu: Parking przy Placu Wolności w Szubinie zostanie zmieniony.

Fot. Maciej Rejment

Szykują się zmiany w Szubinie. Miasto zyska dwa nowe parkingi, a ponadto zaplanowano rewitalizację parku przy ul. Nakielskiej.

Spore zmiany czekają użytkowników parkingu przy placu Wolności. Istniejący parking ma zostać przebudowany, a prace mają zostać wykonane do końca sierpnia. Szubiński ratusz na ich wykonanie zabezpieczył w tegorocznym budżecie ponad 600 tysięcy złotych. W ramach zmian powstanie parking wraz z drogą wewnętrzną do obsługi o konstrukcji nawierzchni z kostki brukowej-betonowej oraz chodniki z tego samego materiału. Oprócz tego ma zostać wybudowany szalet publiczny, kanalizacja deszczowa oraz nowe słupy oświetleniowe.

Kolejny parking powstanie w ramach Park&Ride. Jednak jak się dowiedzieliśmy, prace w związku z budową tego parkingu opóźnią się o dwanaście miesięcy. Pierwotnie miały one ruszyć w tym roku, ale zanim to nastąpi, potrzebna jest opinia środowiskowa. Ten dokument jest wymagany przez urząd marszałkowski. – A na taki dokument czeka się czasami kilka miesięcy – dowiadujemy się w ratuszu. W związku z tym, prace odbędą się w latach 2019-2020.

To nie koniec zmian, bo szubiński magistrat ma rozstrzygnąć przetarg na wykonanie rewitalizacji parku przy ul. Nakielskiej. Inwestycja ta zakłada m.in. budowę obiektu sanitarnego wraz z zapleczem, wykonanie ogrodzonego placu zabaw dla dzieci i siłowni zewnętrznej, wykonanie ścieżek, dwóch pomostów i mostku, budowę ogrodzonego wybiegu dla psów, wykonanie oświetlenia terenu. Dwukrotnie trzeba było anulować przetargi, bowiem żadna z firm nie była zainteresowana wykonaniem prac. Teraz to się zmieni, bowiem w trzecim przetargu oferty złożyło pięć podmiotów. – Jesteśmy w trakcie analizowania ofert – przekazuje wydział promocji szubińskiego urzędu. Na ten cel zapisano w budżecie miasta prawie 5 mln zł.


Podobne wpisy

Powiązane treści