Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwa tygodnie do święta królowej sportu. W Bydgoszczy odbędzie się drugi memoriał Ireny Szewińskiej

Dodano: 05.08.2020 | 12:03
Marcin Lewandowski, Paweł Wojciechowski

Zmagania najlepszych lekkoatletów zaplanowano na 19 sierpnia. Początek mityngu o godzinie 18:00.

Na zdjęciu: Wśród zawodników, którzy wezmą udział w mityngu będą lekkoatleci bydgoskiego Zawiszy: Marcin Lewandowski i Paweł Wojciechowski.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już za dwa tygodnie czołowi lekkoatleci przyjadą do Bydgoszczy. Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 odbędzie się drugi memoriał Ireny Szewińskiej. – Ta impreza odbędzie się na bardzo wysokim poziomie – zapewnia dyrektor mityngu Krzysztof Wolsztyński.

Już wiadomo, że 19 sierpnia do Bydgoszczy przyjedzie kilku bardzo mocnych lekkoatletów z Europy. Swój start w memoriale potwierdzili m.in. kulomioci – Niemiec David Storl czy Chorwat Filip Mihaljević. W sprincie kobiet zobaczymy Niemkę Rebekkę Haase i Szwajcarkę Ajlę Del Ponte, które – jak zaznacza Wolsztyński – mają dwa najlepsze wyniki na tym dystansie na listach europejskich. W konkursie skoku o tyczce oglądać będziemy Niemca Bo Kandę Lita Baehre, w rzucie oszczepem Litwina Edisa Matuseviciusa. W biegu na dystansie 800 metrów mężczyzn wystartuje za to Kenijczyk Collins Kipruto. Jednocześnie trwają rozmowy na temat przyjazdu do Bydgoszczy innych czołowych lekkoatletów. – Są one bardzo trudne, kilku mamy potwierdzonych, a o następnych walczymy – nie ukrywa Wolsztyński. Był plan zaproszenia do Bydgoszczy rekordzisty świata w skoku o tyczce Szweda Armanda Duplantisa, ale on będzie startował w dwóch mityngach w swojej ojczyźnie.

Spośród polskich lekkoatletów, w memoriale wystartują czołowe zawodniczki w biegu na 400 metrów – Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, a także sprinterka Ewa Swoboda czy rywalizujące na 800 m Sofia Ennaoui, Joanna Jóźwik i Angelika Cichocka. Udział w Bydgoszczy potwierdziła także Kamila Lićwinko (skok wzwyż) oraz oszczepnik Marcin Krukowski, tyczkarze Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski, kulomioci Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk oraz Adam Kszczot, który pobiegnie na 800 m. Ozdobą mityngu ma być próba bicia rekordu kraju na dystansie 2000 metrów, której podjąć się ma zawodnik Zawiszy Marcin Lewandowski. – Wynik na tym dystansie od wielu lat nie był poprawiany, a ja mam ochotę to zrobić – mówi Lewandowski.

Trwa sprzedaż biletów na tegoroczny memoriał. Bilet normalny kosztuje 10 i 20 zł (w zależności od wybranego miejsca), ulgowy jest o połowę tańszy, zaś wejściówka VIP kosztuje 70 zł. Bilety są dostępne w serwisie ticketmaster.pl. W tegorocznej edycji memoriału przewidziano przeprowadzenie dwunastu konkurencji.

Memoriał Ireny Szewińskiej będzie jedną z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na Kujawach i Pomorzu. Tydzień później we Włocławku odbędą się mistrzostwa Polski.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments