Bydgoszcz
14C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 16 • L 13
15C
Wt
25C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
27C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaDwa tysiące głosów w sprawie metropolii. „Liczymy na dziesięć razy więcej”
Łukasz Krupa
10.02.2016 | 17:31

Dwa tysiące głosów w sprawie metropolii. „Liczymy na dziesięć razy więcej”

Ratuszowi urzędnicy liczą, że w konsultacjach społecznych wypowie się podobna liczba osób jak w trakcie głosowania nad budżetem obywatelskim.

Na zdjęciu: Łukasz Krupa wierzy, że w konsultacjach uda się osiągnąć pięciocyfrowy wynik.

Fot. archiwum

20 000 głosów – na takim pułapie poprzeczkę w ramach konsultacji społecznych nad powołaniem metropolii zawiesił sobie bydgoski ratusz. Urzędnicy od poniedziałku zintensyfikowali działania promujące ankiety w wersji papierowej. Liczą także na dalszy udział mieszkańców w konsultacjach internetowych.

Aktualnie można powiedzieć, że mamy już dwa tysiące głosów, z czego większość oddanych online – mówi nam Łukasz Krupa, pełnomocnik prezydenta ds. metropolii. Konsultacje zbliżają się do półmetka (rozpoczęły się 1 lutego, zakończą – ostatniego dnia bieżącego miesiąca), więc wynik nie jest porywający, ale… – W poniedziałek karty trafiły do kilku punktów, gdzie planujemy zachęcać mieszkańców do oddawania swoich głosów – zaznacza były poseł.

Gdzie można oddać swój głos w sprawie metropolii i dołączyć swoje uwagi? W budynku ratusza przy ulicy Jezuickiej (informacja przy wejściu głównym), w biurach meldunkowych (na ul. Przyrzecze, Okrzei, Emilii Gierczak oraz Boya-Żeleńskiego), punkcie obsługi mieszkańców w Zielonych Arkadach, a także w punkcie wydawania dowodów osobistych na wspomnianej ul. Przyrzecze i obiektach Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ulicy Grudziądzkiej (wejście główne oraz hale obsługi klienta w Wydziale Komunikacji i Wydziale Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej). – Do akcji chcemy zaangażować także rady osiedla – kontynuuje Łukasz Krupa.

Wersję online formularza konsultacyjnego można znaleźć na stronie www.bydgoszcz.pl/metropolia. W środę – jako dwunasta gmina – swój akces do Metropolii Bydgoszcz zgłosił z kolei Żnin.


Powiązane treści