Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwa włamania i kradzieże w odstępie godziny. Sprawca wpadł w ręce bydgoskich kryminalnych

Dodano: 26.02.2024 | 11:48

Na zdjęciu: Sprawcę dwóch napadów na sklepy, zatrzymali funkcjonariusze z pionu kryminalnego bydgoskiej komendy.

Fot. KMP Bydgoszcz

Mężczyzna – jak zdradzają bydgoscy kryminalni – jest recydywistą, bo w przeszłości dopuszczał się podobnych czynów. – Grozi mu za to znacznie wyższa kara, póki co sąd go tymczasowo aresztował na trzy miesiące – informują.

Do obu zdarzeń doszło w sobotę, 17 lutego. To wtedy policjanci zostali powiadomieni o dwóch rozbojach. Pierwszy z nich miał miejsce w jednym ze sklepów w Nowej Wsi Wielkiej. – Wysłany na miejsce patrol zgromadził informacje dotyczące zajścia i wyglądu sprawcy – opisuje mł. asp. Krzysztof Bratz z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że z ustaleń kryminalnych wynikało, że do sklepu wtargnął zamaskowany mężczyzna. – Zażądał wydania kasetki z pieniędzmi, następnie poszedł na zaplecze i zabrał pracującej tam kobiecie telefon oraz portfel, po czym uciekł w nieznanym kierunku – relacjonuje Bratz.

Nie minęła godzina, a do kryminalnych z bydgoskiej komendy wpłynęła informacja o kolejnym rozboju – ten miał miejsce tego samego dnia na terenie powiatu inowrocławskiego. – Działanie sprawcy było takie samo, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego powiązaliśmy ze sobą ta dwa zdarzenia – relacjonują funkcjonariusze, którzy sprawcę zdarzenia zatrzymali w minioną środę, 21 lutego. W ich ręce wpadł 57-latek z powiatu bydgoskiego, który jest policjantom dobrze znany. – Mężczyzna już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw – mówi mł. asp. Bratz.

Wiadomo, że przed sądem odpowie jako recydywista, za co grozić może mu znacznie wyższa kara. Póki co, sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec 57-latka tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments