Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIDwa wypadki w regionie. I jedna ofiara śmiertelna
policyjna taśma
17.10.2017 | 15:22

Dwa wypadki w regionie. I jedna ofiara śmiertelna

Na zdjęciu: Życia jednej osoby nie udało się uratować.

Fot. archiwum

Do dwóch niebezpiecznych zdarzeń doszło w poniedziałkowy wieczór na drodze krajowej numer 15 oraz autostradzie A1. Kilka osób trafiło do szpitala, a jedna zginęła na miejscu.

Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po godzinie 20:00 na DK15 w miejscowości Chorągiewko, w powiecie toruńskim. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Trzy z nich, w tym jedno niemowlę, zostały przewiezione do szpitala. Na miejscu pracowało aż pięć zastępów straży pożarnej, a droga przez długi czas była całkowicie zablokowana.

Informacja o drugim wypadku na autostradzie A1 dotarła do służb ratunkowych dosłownie kilka minut później. Na pasie ruchu w kierunku Gdańska miejscowości Wieniec, w powiecie włocławskim, również doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Jednak w tym przypadku okazało się, że w stojący na pasie awaryjnym samochód osobowy uderzył samochód dostawczy. – W wyniku zderzenia kierowca samochodu osobowego poniósł śmierć – poinformowali strażacy. Kierowcy samochodu dostawczego nic się nie stało. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz policjanci.

Okoliczności obu zdarzeń ustalają policjanci.


Powiązane treści