Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwaj przestępcy narkotykowi zostali zatrzymani. Mieli marihuanę i amfetaminę
15.05.2017 | 14:59

Dwaj przestępcy narkotykowi zostali zatrzymani. Mieli marihuanę i amfetaminę

Akcja policji przeprowadzona została na Wyżynach i na Szwederowie.

Na zdjęciu: Te "działki" już nie znajdą nabywców.

Fot. Policja.

Kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyzn związanych z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu pierwszego z nich kryminalni zabezpieczyli ponad 30 woreczków strunowych z marihuaną natomiast u drugiego dwa opakowania foliowe z amfetaminą. Obaj odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową bydgoskiej komendy ustalili, że dwaj mieszkańcy Bydgoszczy (19-latek z Wyżyn i 42-latek ze Szwederowa) mogą posiadać środki odurzające. By potwierdzić te informacje w miniony piątek tuż po godz. 6.00 pojechali do miejsca zamieszkania młodszego z nich. Podejrzewanego mężczyznę zastali w zajmowanym przez niego pokoju. Po przedstawieniu powodu i celu wizyty policjanci przystąpili do przeszukania pomieszczenia. W szafie znaleźli słoik z zawartością 30 woreczków strunowych, z suszem roślinnym oraz jeden woreczek schowany w kieszeni kurtki. Wstępnie przeprowadzone badania zabezpieczonej substancji wykazały, że jest to marihuana. 19-latek został zatrzymany.

Niemal identycznie było w przypadku 42-latka ze Szwederowa. Z posiadanych przez policjantów z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową bydgoskiej komendy  informacji wynikało, że mężczyzna ma zajmować się handlem narkotykami. Tego samego dnia tuż po godz. 19.00 podejrzewanego mężczyznę zauważyli wchodzącego do budynku, w którym mieszka. Po przedstawieniu powodu wizyty policjanci weszli wraz z nim do mieszkania. Przy udziale psa przeszkolonego do wyszukiwania narkotyków przeprowadzili przeszukanie. W jego toku zabezpieczyli dwa opakowania foliowe z zawartością białego proszku. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to amfetamina. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli wagę elektroniczną, telefon komórkowy i inne przedmioty świadczące o jego przestępczej działalności. „Właściciel” narkotyków został zatrzymany.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Może im grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści