[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwie bydgoskie ulice w budowie. Mają zyskać nową nawierzchnię i oświetlenie

Dodano: 09.09.2022 | 12:46

Na zdjęciu: Trwają prace na Osowej Górze.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa budowa ulic w Bydgoszczy. Mają zyskać elementy poprawiające bezpieczeństwo pieszych, twardą nawierzchnię i nowe oświetlenie.

W sierpniu rozpoczęły się prace na ulicach Platynowa i Wejherowska na Osowej Górze w ramach II edycji programu utwardzania ulic gruntowych. Realizacja odbywa się w trybie “zaprojektuj i wybuduj” przez firmę Betpol. Obie inwestycje będą kosztować 3,8 mln zł, a prace mają potrwać 5 miesięcy.

Twardą nawierzchnię na odcinku ok. 280 m zyska ul. Wejherowska łącząca ul. Spacerową z ul. Nakielską. Pojawi się tam pieszojezdnia z betonowej kostki z wjazdami na posesje. Powstanie również parking przy skrzyżowaniu z ul. Spacerową. Na ulicy mają się znaleźć progi zwalniające i wpusty do kanalizacji deszczowej, a przy niej pojawi się nowe oświetlenie.

Utwardzona zostanie również ul. Platynowa między ulicami Ptasią i Kruszyńską. Pieszojezdnia ma powstać na odcinku o długości 210 m. Skrzyżowanie z ul. Kanarkową i łącznikiem w kierunku ul. Złotej ma mieć wyniesioną formę, co ma poprawić bezpieczeństwo. Przy ulicy pojawi się również odwodnienie i energooszczędne oświetlenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments