Bydgoszcz
24C
Niebo częściowo zachmurzone
49% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 24 • L 23
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
17C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDwie dodatkowe linie autobusowe na ulicach miasta. W związku z zawodami lekkoatletycznymi osób niepełnosprawnych
Autobus - linia specjalna S1 - kierunek Stadion Zawisza - SF
18.07.2019 | 21:27

Dwie dodatkowe linie autobusowe na ulicach miasta. W związku z zawodami lekkoatletycznymi osób niepełnosprawnych

Specjalne linie będą kursowały na bydgoskich ulicach do niedzieli, 21 lipca.

Na zdjęciu: Na ulicach miasta kursują autobusy linii specjalnych S-1 i S-2.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoszcz w ten weekend jest gospodarzem cyklu Grand Prix w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych. 

To jedno z ważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportu niepełnosprawnych. Turniej na stadionie Zawiszy jest jednocześnie próbą generalną przed przyszłorocznymi mistrzostwami Europy w lekkiej atletyce osób niepełnosprawnych.

Do niedzieli włącznie, na ulicach miasta pojawiły się dodatkowe autobusy. To specjalne linie z oznaczeniami S1 i S2, które zapewnić mają sprawny transport uczestników zawodów i obsługi tego wydarzenia pomiędzy bydgoskimi hotelami, w których są oni zakwaterowani a stadionem Zawisza przy ul. Gdańskiej 163.

Już we wtorek na trasy wyjechał autobus linii S1, który kursuje na trasie od hotelu Campanile przez hotel City do stadionu Zawiszy, zaś od piątku do niedzieli wyjadą autobusy z oznaczeniem S2, które będą jeździć od hotelu Brda przez hotel Maraton do Gdańskiej 163. W związku z tym, ustawiono również dodatkowe, tymczasowe przystanki, które umieszczono na ul. Jagiellońskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Chopina, przy hotelu Campanile) i ul. Fredry przy skrzyżowaniu z Dworcową (przy hotelu Brda).

Przystanek początkowo-końcowy stadion Zawisza zlokalizowany jest na terenie obiektu przy ul. Gdańskiej 163. Z linii specjalnych bezpłatnie mogą korzystać uczestnicy i obsługa zawodów World ParaAthletics Grand Prix Bydgoszcz 2019.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści