Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDwie nowe instytucje kulturalne w Bydgoszczy. To efekt trwających inwestycji
teatr kameralny bydgoszcz
28.03.2019 | 10:39

Dwie nowe instytucje kulturalne w Bydgoszczy. To efekt trwających inwestycji

Na zdjęciu: Tak będzie wyglądał Teatr Kameralny po przebudowie. Powstanie w nim nowa scena teatralna.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Radni na środowej sesji przyjęli uchwałę o utworzeniu dwóch nowych instytucji kultury – Teatru Kameralnego i Parku Kultury w Młynach Rothera.

Od kilku miesięcy w Młynach Rothera trwają prace rewitalizacyjne, prowadzone przez firmę Budimex. W ich ramach na terenie pomiędzy Wyspą, a budynkami młynów powstaje strefa rekreacji z elementami wodnymi, a pomieszczenia dawnych magazynów zbożowych są adaptowane do nowej funkcji. W kompleksie powstaną bowiem trzy ekspozycje: Ogrody Wody, Muzeum Mózgu i Bydgoskie Dziedzictwo Kultury Przemysłowej.

Decyzją radnych, operatorem przestrzeni w Młynach będzie nowa miejska instytucja kultury pod nazwą Park Kultury. Jej głównym celem będzie prowadzenie wielokierunkowej działalności na rzecz tworzenia i upowszechniania kultury.

Radni przyjęli też uchwałę o utworzeniu kolejnej instytucji kulturalnej – Teatru Kameralnego. W obiekcie, powstającym w miejscu dawnego budynku przy ulicy Grodzkiej, będzie mieścić się scena teatralna przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Teatr ma też umożliwiać prezentację form dramatycznych i muzycznych.

Obecnie prace przy nowym obiekcie Teatru Kameralnego wyhamowały – powodem są prowadzone prace archeologiczne. Na terenie przy Grodzkiej i Podwalu dokonano bowiem kolejnego w ostatnich latach sensacyjnego odkrycia – znaleziono bowiem fragmenty drewnianych konstrukcji, zaklasyfikowanych jako brama miejska prowadząca w kierunku zamku, palisadę ochraniającą miasto oraz most prowadzący do zamku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści