Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 6
9C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwie próby samobójcze jednego dnia. I szybkie reakcje policjantów
10.07.2017 | 14:48

Dwie próby samobójcze jednego dnia. I szybkie reakcje policjantów

W piątkowy wieczór bydgoscy policjanci uratowali życie dwóch mężczyzn.

Na zdjęciu: Policjanci bardzo szybko pojawiali się na miejscach zdarzeń.

Fot. ED / archiwum

W piątkowy wieczór policjanci z Błonia uratowali dwóch mężczyzn, którzy targnęli się na swoje życie. Desperaci zostali przewiezieni do szpitala.

Pierwsza interwencja policjantów nastąpiła około godziny 20:25 i dotyczyła podejrzenia próby samobójczej. – Pilnie skierowany pod wskazany adres patrol w mieszkaniu zastał właścicielkę lokalu, która oświadczyła, że jej syn zaciągnął sobie pasek od spodni na szyi, dusi się nim i nie chce go zdjąć, grożąc, że się zabije. Policjanci szybko weszli do pokoju, w którym mężczyzna się znajdował i ściągnęli mu pasek, udrażniając tym samym drogi oddechowe – informuje st. asp. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 27-latka do szpitala.

Druga interwencja funkcjonariuszy nastąpiła dokładnie godzinę później. Dyżurny komisariatu na Błoniu otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące próby samobójczej. – Natychmiast skierowani na miejsce policjanci, wchodząc do budynku usłyszeli krzyki kobiet, które próbowały podnieść mężczyznę, który powiesił się na sznurku przywiązanym do balustrady na klatce schodowej. Po dobiegnięciu na trzecie piętro jeden z policjantów podniósł mężczyznę w górę, a drugi odciął sznurek. To spowodowało, że 29-latek zaczął kaszleć i następnie sprawnie oddychać – relacjonuje st. asp. Kowalska. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez przybyłą na miejsce załogę pogotowia ratunkowego.


Powiązane treści