Dwie twarze „Asty” w meczu z Górnikiem. Bydgoscy koszykarze wygrali we własnej hali

Dodano: 15.11.2023 | 21:27

Na zdjęciu:

Dwie twarze zaprezentowali w środowym (15 listopada) meczu z Górnikiem Wałbrzych koszykarze „Asty”. Bydgoszczanie wygrali, ale w czwartej kwarcie rzucili ledwie cztery punkty.

Po serii porażek w meczach wyjazdowych, „Asta” zagrała w Sisu Arenie z Górnikiem Wałbrzych, który był wiceliderem tabeli. Pierwsza kwarta była wyrównana i zakończyła się nieznaczną wygraną miejscowych 14:12, ale w drugiej gospodarze zagrali bardzo dobrze w defensywie, pozwalając rywalom rzucić zaledwie sześć punktów, a sami zdobyli ich aż dwadzieścia dwa i do przerwy schodzili z prowadzeniem 36:18.

Ale w drugiej połowie gospodarze, choć utrzymywali przewagę, nie byli już tak skuteczni. Dość powiedzieć, że w czwartej kwarcie sami zdobyli ledwie cztery punkty. Ostatecznie „Asta” wygrała 58:48, odnosząc szóstą wygraną w tym sezonie ligowym.

W najbliższą niedzielę, 19 listopada bydgoskich koszykarzy czeka wyjazdowy mecz w Warszawie z Polonią (początek o 20:00).

KOSZYKÓWKA – BANK PEKAO I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2023/2024 – 10 KOLEJKA – 15.11.2023 R.

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ – GÓRNIK ZAMEK KSIĄŻ WAŁBRZYCH 58:48 (14:12, 22:6, 18:10, 4:20)

ENEA/ABRAMCZYK ASTORIA (trener Krzysztof Szubarga): Jeszke 12 (2×3, 7 zb.), Małgorzaciak 9 (1×3), Zegzuła 7 (1×3, 7 zb.), Wińkowski 7, Śmigielski 5 (6 zb.) – Ulczyński 8 (2×3), Kiwilsza 6, Kaszowski 4, Burczyk, Stupnicki.

GÓRNIK (trener Andrzej Adamek): Niedźwiedzki 11 (13 zb.), K. Dawdo 8, Wilk 6 (1×3), Han 5 (1×3, 5 as.), Góreńczyk 5 – Durski 5, D. Dawdo 3, Kowalenko 3 (1×3), Margiciok 2, Mindowicz.

Sędziowali: Adam Krzemień, Jacek Dolski, Michał Ostrowski.
Komisarz I ligi koszykarzy: Dariusz Konecki.
Widzów: 1.024.