Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe zatrzymano w Fordonie. Grozi im nawet 12 lat więzienia
kwp bydgoszcz_zatrzymani_narkotyki_fordon
17.01.2018 | 12:07

Dwóch mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe zatrzymano w Fordonie. Grozi im nawet 12 lat więzienia

32 i 36-latek zostali zatrzymani w Fordonie. Teraz dwa miesiące spędzą za kratkami.

Na zdjęciu: Obaj mężczyźni usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwóch mężczyzn: 32 i 36-latka zatrzymali funkcjonariusze policji z bydgoskiego Fordonu. Obaj są podejrzani o przestępstwa narkotykowe.

36-latek został zatrzymany w piątek późnym wieczorem przy ul. Transportowej. Mężczyzna poruszał się rowerem, a policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli. Jak się później okazało, zaczął on uciekać na widok funkcjonariuszy, lecz ci po krótkim pościgu ujęli go.

Jak się okazało, w plecaku 36-latka znaleziono worek z białym proszkiem, który następnie poddano badaniem narkotesterem. Wykazało ono, że zabezpieczoną substancją jest amfetamina, a łącznie zabezpieczono ponad pół kilograma narkotyku. To nie koniec, bo w jednym z mieszkań na terenie Fordonu zatrzymano drugiego mężczyznę – 32-latka, również zamieszanego w narkotykowy proceder.

Śledczy z bydgoskiej prokuratury postawili mężczyznom zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków. Bydgoski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na najbliższe dwa miesiące. Jak się później okazało, 36-latek był w przeszłości notowany za podobne przestępstwa.


Powiązane treści