
Dwóch mężczyzn zatrzymanych po tajemniczej śmierci 66-latka. „Ich udział w zdarzeniu jest weryfikowany”
Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.
Na zdjęciu: Policjanci w ciągu kilku godzin od ujawnienia zwłok 66-latka, zatrzymali dwie osoby, które mogą mieć związek ze śmiercią mężczyzny.
Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne
Policjanci pod nadzorem lipnowskiej prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 66-letniego mężczyzny. W związku ze sprawą zatrzymano dwie osoby. – Weryfikowany jest udział obu zatrzymanych w tym zdarzeniu – mówią śledczy.
Toruńscy funkcjonariusze w czwartkowe (1 października) zostali zawiadomieni o śmierci człowieka. – Do zdarzenia doszło w domu w jednej z miejscowości gminy Czernikowo – mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Jak się okazało, znalezione zwłoki należały do 66-letniego mężczyzny pochodzącego z gminy Bobrowniki. – Ostatnio zamieszkiwał w gminie Czernikowo – mówią policjanci.
Po kilku godzinach, kryminalni zatrzymali do sprawy dwóch mężczyzn. To 46- i 69-latek. – Śledczy będą weryfikować udział obu zatrzymanych w tym zdarzeniu – dodaje Dąbrowska. Jak słyszymy, zebrane na miejscu zdarzenia ślady i dowody mogą świadczyć o tym, że do śmierci 66-latka przyczyniły się osoby trzecie.
Ciało zmarłego mężczyzny zostało zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji zwłok. Jej wyniki będą miały znaczenie dla dalszego kierunku śledztwa, które prowadzone jest pod nadzorem lipnowskiej prokuratury.