Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDwóch nastoletnich braci napadło na znajomych. Zastraszyli ich nożem
10.02.2018 | 09:46

Dwóch nastoletnich braci napadło na znajomych. Zastraszyli ich nożem

Na zdjęciu: 17-latkowi za rozbój z nożem grozi do dwunastu lat pozbawienia wolności. Na proces poczeka w areszcie.

Fot. KPP Inowrocław

17-letni inowrocławianin został aresztowany na trzy miesiące za napad z nożem, którego dokonał niespełna tydzień temu wspólnie ze swoim… 13-letnim bratem.

Nastolatek uciekł z placówki wychowawczej, w której przebywał. W niedzielę, 4 lutego, wdarł się z bratem do mieszkania znajomych na terenie Inowrocławia. Sterroryzował ich przy użyciu noża, a następnie ukradł cztery telefony komórkowe oraz pieniądze, po czym zbiegł. Ofiary napaści zgłosiły sprawę policji.

Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili dane 17-latka, a udało się go namierzyć w minioną środę. Okazało się, że przebywa w domu rodzinnym. – To właśnie tam w schowku policjanci znaleźli ukrywającego się mężczyznę – relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. W mieszkaniu mundurowi znaleźli także jeden ze skradzionych telefonów. – Zatrzymany trafił najpierw do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze prokuratora i sądu – dodaje Drobniecka. Z uwagi na zarzuty postawione nastolatkowi – rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia – ten ostatni zgodził się na trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi do dwunastu lat więzienia.

Młodszy o cztery lata brat podejrzanego również za swoje zachowanie odpowie przed sądem, tyle że dla nieletnich. Materiały w jego sprawie zostały wyłączone do osobnego postępowania. Przed obliczem Temidy będzie musiał tłumaczyć się też 25-latek, który kupił jeden ze skradzionych przez 17-latka telefonów. Za paserstwo grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści