[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Dwóch pijanych kierowców wpadło w ręce policjantów. Obaj jeździli bez prawa jazdy

Dodano: 14.08.2021 | 14:59

Na zdjęciu: Policjanci z grupy SPEED zatrzymali w minioną środę, 11 sierpnia dwóch pijanych kierowców we Włocławku i jego okolicach.

Fot. KWP Bydgoszcz / zdjęcie ilustracyjne

Policjanci z grupy SPEED zazwyczaj zatrzymują i karzą kierowców, którzy przekraczają prędkość na drogach w regionie. Ale w minionym tygodniu przyczyni się także do wyeliminowania z nich dwóch pijanych kierujących.

Jak relacjonuje sierż. szt. Tomasz Tomaszewski z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku, dwaj delikwenci zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy w minioną środę. – Nie dość, że prowadzili oni pojazdy w stanie nietrzeźwości, to jeszcze nie posiadali uprawnień do kierowania nimi – wskazuje Tomaszewski.

Do zatrzymania pierwszego mężczyzny przyczynili się świadkowie. Zaalarmowali oni mundurowych, że ulicą Płocką we Włocławku porusza się samochód, którego kierowca może być pijany. Wysłany na miejsce patrol zlokalizował – już przy ul. ks. Jerzego Popiełuszki – podejrzanego kierującego chevroletem. – Sygnał od świadków był trafny, bo policjanci wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu – podkreśla Tomasz Tomaszewski. I dodaje, że 25-latek miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na razie został ukarany – mandatem – za brak prawa jazdy.

Drugiego z pijanych kierowców radiowóz zatrzymał w środę po godzinie osiemnastej w miejscowości Rzeżewo-Możyce w gminie Lubień Kujawski. Tym razem kontrolujących policjantów nie zawiodła intuicja. Badanie wykazało aż 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Obaj zatrzymani kierowcy odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduje za to karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments