Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 9km/h SSW
H 6 • L 3
1C
Nd
1C
Pon
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleDwóch złodziei z okolic Bydgoszczy w rękach policji. Kradli sprzęt na budowie drogi S5
zatrzymani_kradzieże_powiat bydgoski_KWP Bydgoszcz
15.12.2020 | 19:24

Dwóch złodziei z okolic Bydgoszczy w rękach policji. Kradli sprzęt na budowie drogi S5

Na zdjęciu: Zatrzymanych mężczyzn następnie przewieziono do prokuratury, gdzie usłyszeli szereg zarzutów.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwóch mężczyzn podejrzanych o szereg kradzieży zatrzymali policjanci z Koronowa. – Usłyszeli łącznie ponad 29 zarzutów – słyszymy od funkcjonariuszy.

Kryminalni z komendy w Koronowie mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców podbydgoskiej miejscowości uczestniczył w złodziejskim procederze, zaś znaczną część skradzionych przedmiotów miał przechowywać na swojej posesji, którą następnie policjanci odwiedzili.

Podejrzenia policjantów okazały się trafne. – Ujawnili tam szereg przedmiotów pochodzących z przestępstw dokonywanych na terenie budowy drogi S5 w gminach Koronowo i Sicienko – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci zatrzymali 44-letniego właściciela posesji, lecz – jak zdradzają śledczy – szybko okazało się, że przy niektórych przestępstwach nie działał sam. Wystarczyła chwila, by w ręce policji wpadł również drugi ze sprawców. – W trakcie czynności policjanci zobaczyli jak na posesję wjeżdża auto. Był to młodszy ze sprawców. Gdy tylko zauważył policjantów zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg i kilkaset metrów dalej zatrzymali mężczyznę – dodaje podkom. Kowalska.

Funkcjonariusze przeszukali pojazd i ujawnili w nim dwa duże, skradzione akumulatory. Ale nie tylko. – Sprawcy kradli akumulatory z maszyn budowlanych, kostkę brukową, zawiesia dźwigowe, siatkę i słupki ogrodzeniowe, olej napędowy, piły spalinowe, agregat prądotwórczy, szlifierki kątowe, młot udarowy i inne przedmioty i materiały budowlane używane przez firmy budujące drogę – wyliczają policjanci i szacują, że łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych podmiotów wyniosła ponad 65 tysięcy złotych. Sporą część skradzionego mienia policjanci odzyskali, m. in. elektronarzędzia, kostkę brukową oraz słupki ogrodzeniowe.

W prokuraturze obaj mężczyźni usłyszeli łącznie 29 zarzutów. 44-latek odpowie w sumie za 12 kradzieży i kradzieży z włamaniem, zaś jego kompan za 11 takich przestępstw, ale nie tylko. –  Dodatkowo odpowie za czterokrotne złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadanie 10 gramów amfetaminy i 78 gramów marihuany oraz uprawy konopi indyjskich – słyszymy od bydgoskich policjantów, którzy dodają, że za tego typu przestępstwa może zatrzymanym grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na razie obaj mężczyźni są objęci dozorem policyjnym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści