Bydgoszcz
-3C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -3 • L -3
-3C
Sob
-13C
Nd
-13C
Pon
0C
Wt
1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleDwoje dzieci trafiło do szpitala. Ojciec oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem
zatrzymany - kwp
20.01.2020 | 21:51

Dwoje dzieci trafiło do szpitala. Ojciec oskarżony o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem

Na zdjęciu:

Fot. mat. policji

Reakcja personelu szpitala na obrażenia dwójki dzieci przywiezionych przez matkę pozwoliła policjantom na zatrzymanie ich ojca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2,4 promila alkoholu. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i uszkodzenia ciała dwóch dzieci.

Do zdarzenia doszło w sobotę (18.01.2020). Wówczas policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o przywiezieniu przez matkę dwójki dzieci w wieku 6 i 7 lat na oddział ratunkowy. Z relacji lekarza wynikało, że mają one obrażenia mogące powstać na skutek pobicia. Mundurowi udali się do mieszkania, gdzie zastali ojca z czwórką dzieci w wieku 2, 4, 5 i 8 lat. Od mężczyzny  wyczuwalna była silna woń alkoholu, a badanie trzeźwości wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu, a przebywające w mieszkaniu dzieci zostały zabrane do szpitala przez załogi ratownictwa medycznego.

W niedzielę (19.01.2020) 32-latek został doprowadzony przez kryminalnych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie uszkodzeń ciała dwóch małoletnich. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który będzie podejmował decyzję w sprawie dalszego losu dzieci.

Dzisiaj (20.01.2020) zatrzymany trafił do sądu, gdzie śledczy wnioskowali o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące 32-latek spędzi w areszcie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści