Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 11 • L 11
15C
Nd
16C
Pon
15C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeDworzec w Inowrocławiu prawie gotowy
Inowrocław_SG
28.01.2017 | 10:45

Dworzec w Inowrocławiu prawie gotowy

We wtorek pasażerowie obsługiwani będą w odnowionym budynku.

Na zdjęciu: Odnowiony budynek Dworca PKP w Inowrocławiu.

Fot. Stanisław Gazda

Od najbliższego wtorku podróżni będą mogli skorzystać z poczekalni i kas w modernizowanym budynku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na I kwartał br.

W nocy z 30 na 31 stycznia obsługa pasażerska zostanie przeniesiona z kontenerowego dworca do modernizowanego budynku. Tym samym pasażerowie zyskają znacznie większą przestrzeń, obejmującą poczekalnię, kasy biletowe i toalety. Dostępne będzie również pomieszczenie dla opiekuna z dzieckiem. Do czasu zakończenia inwestycji budynek będzie pełnił funkcję dworca tymczasowego. Wewnątrz obiektu wykonawca będzie prowadził jeszcze prace wykończeniowe. Prowadzone będą również czynności związane z odbiorami.

Dzięki przebudowie dworzec w Inowrocławiu – jak przekonują PKP SA – stał się nowoczesny, bardziej funkcjonalny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku pojawiły się ścieżki dla osób niewidomych, a także tablica tyflograficzna i oznaczenia w języku Braille’a. Obniżono okienka kasowe i zamontowano pętle indukcyjne dla osób niedosłyszących. Na dworcu pojawiła się też winda.

W ramach inwestycji zmieniony został układ pomieszczeń w budynku. Wśród wykonanych prac można wskazać m.in. na odnowienie elewacji, wymianę instalacji, poszycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej. Renowacji poddano także tunel pod budynkiem.

Przeniesienie obsługi pasażerskiej do dworca to jeden z ostatnich etapów prowadzonej przez PKP S.A. inwestycji. Planowany termin zakończenia całego przedsięwzięcia i oddania obiektu do użytku to koniec I kwartału br. Za realizację prac odpowiada Firma Budowlana DOTA Sp. z o.o. sp. k. Koszt inwestycji wynosi 9,6 mln zł netto.


Powiązane treści