Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H 11 • L 6
18C
Pon
22C
Wt
22C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleDwunastu nastolatków zatrzymanych za kradzież z konta bankowego. Kupowali kebaby, wódkę i papierosy
policja BB 02
21.03.2019 | 11:02

Dwunastu nastolatków zatrzymanych za kradzież z konta bankowego. Kupowali kebaby, wódkę i papierosy

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. BB

Policjanci z Wyżyn zatrzymali dwanaście osób – w tym dziesięciu nieletnich – do sprawy włamań na konto bankowe. Nastolatkowie weszli bowiem w posiadanie karty płatniczej, z której ukradli 1500 złotych. To nie koniec – jeden ze sprawców próbował uciec przed wymiarem sprawiedliwości ukrywając się w… szafie, a przy dwóch z nich znaleziono amfetaminę.

Na początku marca mieszkanka Bydgoszczy zawiadomiła policję o utracie karty płatniczej. Powiedziała ona funkcjonariuszom, że ktoś wszedł w jej posiadanie i korzystał z niej, aż do momentu, kiedy poszkodowana zablokowała kartę. Łącznie zrealizowano nią kilkadziesiąt transakcji na ponad 1500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu Bydgoszcz Wyżyny. Zbierając informacje o przestępstwie wpadli na trop podejrzanego. Był nim 13-latek. Policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania. Tam zastali małoletniego i jego pełnoletniego brata – znaleźli przy nim porcję marihuany. Przeszukanie mieszkania przyniosły kolejne odkrycia – w szafie ukrywał się 16-latek, poszukiwany do umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Co więcej, nastolatek miał przy sobie blisko 90 g amfetaminy.

Kryminalni ustalili, że w nielegalne transakcje płatnicze zamieszanych jest dwanaście osób, głównie w wieku od 13 do 16 lat. Jak relacjonuje podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, grono kolegów przekazywało sobie kartę i kupowało nią kebaby, pizzę, papierosy, piwo, wódkę, a także płaciło nią za taksówki. Alkohol i papierosy kupowali im starsi koledzy, z których jeden z nich był pełnoletni.

Śledczy z bydgoskich Wyżyn przedstawili dwunastu podejrzanym blisko 60 zarzutów, z czego 50 dotyczyło kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Każdy z nich usłyszał średnio kilka zarzutów. Dodatkowo 18-latek usłyszał pięć zarzutów związanych z rozpijaniem małoletnich poprzez kupowanie i dostarczanie alkoholu, a dwaj szesnastolatkowie będą odpowiadać za posiadanie amfetaminy.

Losem dziesięciu nieletnich zajmie się sąd rodzinny, natomiast 17 i 18-latek będą odpowiadać za swoje postępowanie jako osoby dorosłe. Za kradzież z włamaniem grozi im nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści