Bydgoszcz
0C
Niebo głównie zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 0 • L -0
3C
Sr
-1C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeDyrektor GDDKiA nie dotarł na sesję rady miasta. Miał mówić o S10
Jarosław Gołębiewski
25.10.2017 | 10:53

Dyrektor GDDKiA nie dotarł na sesję rady miasta. Miał mówić o S10

Jarosław Gołębiewski na piśmie przedstawił stan zaawansowania inwestycji.

Na zdjęciu: Jarosław Gołębiewski miał w środę spotkań się z radnymi.

Fot. ST/archiwum

Podczas środowej sesji rady miasta dyrektor bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jarosław Gołębiewski miał przedstawić zaawansowanie prac nad realizacją drogi S10. Na obrady jednak nie dotarł.

– „Z wielką przyjemnością wziąłbym udział w tych ważnych obradach i wyjaśnił wszystkie kwestie dotyczące planów budowy drogi ekspresowej S10. Niestety na tę chwilę, uniemożliwiają mi to spotkania zaplanowane w powyższym terminie” – tłumaczy Gołębiewski w liście skierowanym do radnych.

Zaawansowanie inwestycji przedstawił więc w formie pisemnej. Zapewnił, że nadal są prowadzone prace nad Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym wraz z materiałami do decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, która ma zostać uzyskana w I połowie 2018 roku. Później GDDKiA przystąpi do prac nad opracowaniem projektu budowlanego i uzyskaniem Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej.

W ostatnich dniach zorganizowane zostały spotkania informacyjne dla mieszkańców gmin Solec Kujawski, Wielka Nieszawka, Białe Błota i Nowa Wieś Wielka. Głos w sprawie drogi S10 zabrali również prezydenci miast województwa, którzy w przyjętym stanowisku określili jej budowę jako kluczową inwestycję dla regionu. [CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydenci rozmawiali o drogach w regionie. S10 priorytetem, ale potrzebne są też inne inwestycje]


Powiązane treści