Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 2 • L -0
1C
Nd
-1C
Pon
-3C
Wt
-4C
Sr
-6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaDyrektorzy Parku Kultury w Młynach Rothera oraz Teatru Kameralnego poszukiwani. Miasto ogłosiło konkursy
19.05.2019 | 16:27

Dyrektorzy Parku Kultury w Młynach Rothera oraz Teatru Kameralnego poszukiwani. Miasto ogłosiło konkursy

Zarządców obu instytucji mamy poznać w drugiej połowie lata.

Na zdjęciu: W ramach modernizacji Młynów Rothera zmianom ma ulec także ich otoczenie od strony Wyspy Młyńskiej.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Przed końcem wakacji mamy poznać dyrektorów nowych miejskich instytucji – Teatru Kameralnego oraz Parku Kultury, którego siedzibą będą Młyny Rothera. Według założeń ogłoszonych właśnie konkursów obaj powołani zostaną na czteroletnią kadencję.

Teatr Kameralny znajduje się obecnie w budowie, a Młyny Rothera – w przebudowie, jednak ratusz już poszukuje osób, które odpowiedzialne będą za wypełnienie treścią obu obiektów. Choć należy przypomnieć, że podstawowe założenia funkcjonowania obu instytucji są już znane – ważnym elementem nowej bydgoskiej sceny będzie repertuar dla dzieci i młodzieży, a we wspomnianych młynach ma znaleźć się między innymi interaktywna stała ekspozycja „Ogrody Wody” oraz Centrum Wiedzy i Edukacji o Mózgu.

Kandydaci na stanowisko dyrektorów muszą jednak – poza udokumentowaniem doświadczenia w pracy w segmencie kultury i nauki – zaprezentować autorską wizję kierowania instytucją. W przypadku Teatru Kameralnego chodzi z jednej strony o stworzenie struktur organizacyjnych, z drugiej – o repertuar na sezony artystyczne obejmujące lata 2020-2023. Od nowego dyrektora Parku Kultury również wymaga się stworzenia podstaw organizacyjnych, a także przedstawienia pomysłu na współpracę z instytucjami i twórcami „na poziomie lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym”. Możliwe są również modyfikacje w obrębie wspominanych „Ogrodów Wody” czy muzeum mózgu, przy czym muszą być one zgodne ze statutem instytucji.

Na zgłoszenia odpowiedzialne za konkursy Biuro Kultury Bydgoskiej czeka do 30 czerwca (Teatr Kameralny) oraz 30 lipca (Park Kultury w Młynach Rothera). Po zebraniu zgłoszeń kandydatury zostaną poddane ocenie formalnej (czy złożony został komplet wymaganych dokumentów). Następnie przeprowadzone będą rozmowy kwalifikacyjne. Cała procedura ma zakończyć się do 30 sierpnia.

Budowa nowego Teatru Kameralnego miała zakończyć się jeszcze w tym roku, ale już wiadomo, że możliwe są przesunięcia finiszu prac z uwagi na odkrycia archeologiczne sprzed kilku miesięcy. Prace przy Młynach Rothera mają być prowadzone natomiast jeszcze w 2020 roku, a działalność w nich ma być możliwa od roku 2021.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści