[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ciekawe filmy w Pałacu Młodzieży. Dyskusyjny Klub Filmowy Niespodzianka zaprasza na kwietniowe seanse

Dodano: 03.04.2022 | 11:23

Na zdjęciu: Seanse Dyskusyjnego Klub Filmowego Niespodzianka odbywają się w czwartki w Pałacu Młodzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Dyskusyjny Klub Filmowy Niespodzianka funkcjonujący w Pałacu Młodzieży zaprasza bydgoszczan na kwietniowe seanse. Co czwartek miłośnicy kina mogą zobaczyć interesujące produkcje.

DKF Niespodzianka w Pałacu Młodzieży zaprasza na filmowe seanse w kwietniu. Pierwszy z nich odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia, godz. 19:00. Wówczas będzie można zobaczyć produkcję „Fabian albo świat schodzi na psy” (2021), w reż. Dominika Grafa. Akcja filmu toczy się w Berlinie w 1931 roku, w którym wciąż pobrzmiewają duchy niezabliźnionych ran z przeszłości oraz niepewność związana z tym, co nadejdzie.

Codziennością rządzi chaos, daje się wyczuć wyraźny społeczny ferment. Miejskie szlaki przecieramy wraz z aspirującym pisarzem Jakobem Fabianem. Do spółki ze swoim najlepszym przyjacielem prowadzą nocne życie. Ten osobliwy miejski labirynt wydaje się w równej mierze ekscytujący, co opresyjny. Szansą na odnalezienie właściwej drogi okazuje się dla Jakoba spotkanie z początkującą aktorką – czytamy w opisie produkcji.

Po świątecznej przerwie, kolejny seans DKF Niespodzianka odbędzie się w czwartek, 21 kwietnia, także o godz. 19:00. „C’mon C’mon” (reż. Mike Mills, USA 2021) to niespełna dwugodzinna produkcja, w której Joaquin Phoenix wciela się w nowojorskiego dziennikarza, który przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając młodzież o ich życie, marzenia i plany na przyszłość.


CZYTAJ TAKŻE: Kładkę na Wyżynach zastąpi przejście dla pieszych? Ratusz zapyta bydgoszczan o zdanie


Po drodze reporter odwiedza mieszkającą w Los Angeles siostrę, z którą nie rozmawiał od lat, a która teraz potrzebuje jego pomocy. Żeby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem, Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Wspólna podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i zwyczajnie: dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał – opisuje dystrybutor.

Ostatni kwietniowy seans w Pałacu Młodzieży odbędzie się 28 kwietnia o godz. 19:00. Widzowie obejrzą „Film balkonowy”, zrealizowany przez uznanego polskiego dokumentalistę Pawła Łozińskiego. Zebrał on mozaikę ludzkich historii, rozmawiając z przechodniami z własnego balkonu kamienicy na warszawskiej Saskiej Kępie. „Film balkonowy” zaskakuje i wciąga, jest na przemian wesoły i refleksyjny. Łoziński jest swoich rozmówców ciekawy, a oni odwdzięczają mu się najintymniejszymi historiami. Jego bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, potrafią też zaskoczyć. Łoziński spędził na swoim balkonie 165 dni zdjęciowych w ciągu ponad 2,5 roku.

Dyskusyjny Klub Filmowy Niespodzianka – bilety

Seanse DKF Niespodzianka odbywają się w czwartki o godzinie 19:00 w Pałacu Młodzieży przy ulicy Jagiellońskiej 27. Ceny biletów – normalny 10 złotych, ulgowy 7 złotych (dla młodzieży uczącej się powyżej 16. roku życia, emerytów i osób niepełnosprawnych). Karnet normalny kosztuje 20 złotych, a karnet ulgowy – 15 złotych. Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansem.

Więcej szczegółów i ciekawych informacji na temat filmów znajdziecie na Facebooku: DKF Niespodzianka (Pałac Młodzieży w Bydgoszczy)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments